I to se desilo - Cibona pobijedila u Evropi

Zagrepčani na gostovanju Le Manu u Evrokupu slavili sa 64:53 i prekinuli nevjerovatan niz od 28 poraza u evropskim takmičenjima.

I to se desilo - Cibona pobijedila u Evropi Izvor: MONDO

Cibona je poslije neslavne serije od 28 poraza u evropskim takmičenjima konačno upisala pobjedu.
Tim, koji od nedavno sa klupe predvodi Slaven Rimac, upisao je trijumf na gostovanju Le Manu u šestom kolu Evrokupa - 64:53 (16:3, 13:20, 23:10, 12:20).

Duel u Francuskoj, u kojem je najefikasniji bio Andrija Žižić za pobjednički tim, obilježio je i nesvakidašnji učinak domaćeg tima.

Le Man je prvu četvrtinu okončao sa samo jednim postignutim košem. Dašon Vud je na isteku prvog kvartala "ubo" trojku, a tim je za prvih 10 minuta ukupno zabilježio katastrofalan šut - za dva poena 0/11, za tri 1/7, a sa linije slobodnih bacanja nisu ni šutirali.