EL: Budiveljnik uz bok Partizanu

Prvak Ukrajine doživio je očekivani poraz na gostovanju Fenerbahčeu - 84:68 (52:35).

EL: Budiveljnik uz bok Partizanu Izvor: MONDO

Ista meta, isto odstojanje!

Mečevi šestog kola A grupe donijeli su sigurne pobjede favorita, koji su se izdvojili na prve tri pozicije i ostavili Nanter, Partizan i Budiveljnik da među sobom rješavaju ko će se kao četvrti plasirati u Top 16 fazu.

Nanter je i dalje u prednosti zbog senzacije u Barseloni, inače su tri ekipe iz "donjeg doma" samo pobjeđivale jedna drugu kao domaćini.

Klupko će početi da se raspliće iduće nedjelje, kada Nanter (2-4) dočekuje crno-bijele (1-5), a zatim u Kombank arenu stiže Budiveljnik (1-5).

Fenerbahče je popravio skor na 6-0, otklonivši sve dileme u finišu druge četvrtine, kada je sa 38:33 pobjegao na "plus 17". Dok je igrače Budiveljnika služio šut, uspijevali su da drže priključak, a onda su ih puleni Željka Obradovića pretrčali i dotukli trojkama veterana Omera Onana.

Drugo poluvrijeme igralo se tek da prođe vrijeme i da Obradović isproba mlađe igrače i povratnike iz povreda.

Hrvati Bogdanović (20p) i Žorić (15) bili su najefikasniji, Slovenac Vidmar dodao je 12, a Srbin Nemanja Bjelica šest poena.

REZULTATI 6. KOLA:

Grupa D

Fenerbahče - Budiveljnik 84:68

odigrano u četvrtak:

CSKA - Nanter 72:60
Partizan NIS - Barselona 64:82

TABELA: Fenerbahče 6-0, Barselona 4-2, CSKA 4-2, Nanter 2-4, Partizan 1-5, Budiveljnik 1-5.

(MONDO, foto: MN Press)