EL: Debi Veličkovića, podvig Armanija

Nekadašnji reprezentativac Srbije debitovao za Bamberg u Evroligi. Efes u Milanu izgubio "dobijen" meč. Real i Olimpijakos i dalje bez poraza.

EL: Debi Veličkovića, podvig Armanija Izvor: MONDO

Tri mjeseca pošto je klub odlučio da ga povuče iz takmičarskog pogona i prebaci na specijalan režim rada, Novica Veličković odigrao je prve evroligaške minute u dresu Bamberga.

On je u porazu od Strazbura (83:72) proveo na terenu tri i po minuta i zabilježio dva poena i skok.

Veličković je drugi dio minule sezone proveo u Mega Vizuri, kako bi se bez pritiska vratio u formu poslije operacije koljena, nakon čega je potpisao za prvaka Njemačke i dobro se pokazao u pripremnom periodu, ali je u septembru ustanovljeno da još nije "zreo" za ubitačni ritam.

Podvig večeri ostvario je milanski Emporio Armani, koji je na kraju treće četvrtine gubio od Efesa 51:62, a onda serijom od 14:0 napravio preokret i slavio 77:73.

Seriju nevjerovatnih grešaka u završnici je napravio centar Efesa Semih Erden, koji svojevremeno (sezona 2004/05) nije izdržao "dril" Duška Vujoševića u Partizanu.

Duško Savanović ubacio je 14 poena, ali kada se "lomila" utakmica ni on nije mogao da uradi ništa da spriječi krah.

Real je protiv Žalgirisa potvrdio da igra najljepšu košarku u Evropi. Gosti mogu biti zadovoljni što se vraćaju u Litvaniju bez "stotke" u svom košu (95:67; Mirotić 17, Fernandez 16), jer su samo u prvom poluvremenu primili 58 poena!

REZULTATI 6. KOLA:

Grupa B

Strazbur - Bamberg 83:72

Armani - Efes 77:73
Real - Žalgiris 95:67

TABELA: Real 6-0, Armani 4-2, Efes 3-3, Žalgiris 2-4, Bamberg 2-4, Strazbur 1-5.

Grupa C

Unikaha - Olimpijakos 74:82

odigrano u četvrtak:

Galatasaraj - Montepaski 54:52
Bajern - Stelmet 71:78

TABELA: Olimpijakos 6-0, Galatasaraj 4-2, Bajern 3-3, Unikaha 2-4, Stelmet 2-4, Montepaski 1-5.

(MONDO:Foto:MN Press)