EVROKUP: Šesti poraz "igosa"

Igokea je u Rumuniji izgubila od Asesofta 84:74 (23:14, 25:18, 18:24, 18:18) i oprostila se od plasmana u narednu fazu Evrokupa i u teoriji.

EVROKUP: Šesti poraz "igosa" Izvor: MONDO

Šampion Bosne i Hercegovine, Igokea iz Aleksandrovca izgubio je i teoretske šanse da se domogne naredne faze Evrokupa.

Igokea je poslije poraza od Asesofta u Laktašima poražena i u srijedu uveče u Rumuniji 84:74 (23:14, 25:18, 18:24, 18:18) u okviru osmog kola ostavši tako na dvije pobjede i posljednjem mjestu na tabeli Grupe E.

"Igosi" su već na startu utakmice osmog kola u Ploeštiju gubili sa 6:0 i prve poene postigli preko Siniše Štembergera s linije slobodnih bacanja nakon više od 2.5 minuta.

Tim Milutina Latinčića se poslije toga konsolidovao i nadoknadio minus od šest razlike zahvaljujući pogocima Duška Bunića (10:10) a potom i za 14:14.

Međutim, od tog trenutka pa do isteka prvog perioda igre, Asesoft je ubacio u višu brzinu i na mali odmor otišao sa prednošću od +9 (23:14).

Slično kao i u prvoj četvrtini, Aleksandrovčanima je u drugom kvartalu trebalo nekoliko minuta da postignu prve poene (opet slobodna bacanja, ali ovog puta pogodio je kapiten Milan Dozet), pa je prednost domaćina polako, ali sigurno rasla.

Opet je Asesoft napravio seriju od 6:0 i stekao +15, koju je rutinski održavao do kraja prvog poluvremena. Najveću prednost Rumuni su imali dva minuta prije odlaska na odmor, kada je zakucavanjem Li Džerard odveo domaće na +20 (44:24).

Ipak, "igosi" su u posljednjim minutima prvog dijela uspjeli malo da smanje visoku razliku.

Poslije odmora, treći kvartal su igrači iz Aleksandrovca uspjeli da riješe u svoju korist (24:18) prvenstveno zahvaljujući Gordiću i Goranu Gajoviću, koji su počeli da pogađaju trojke, pa su u posljednjih 10 minuta ušlo sa nadom u mogući preokret.

Ipak, iskusni Rumuni znali su da održavaju razliku od desetak poena i rutinski privedu utakmicu do svoje treće pobjede.

Najefikasniji u taboru šampiona Bosne i Hercegovine bio je Nemanja Gordić sa 14 pogodaka, kapiten Milan Dozet je postigao poen manje, dok je 10 koševa ubacio Duško Bunić.

Kod rumunskog tima prednjačili su Amerikanci - Mohamed Alhadži sa 24 poena, Džerard Li sa 23 i Roul Maršal sa 18 koševa.

REZULTATI OSMOG KOLA

Grupa E (srijeda)

Himki - Hapoel 85:73
Lukoil - Karšijaka 74:64
Asesoft - Igokea 84:74

TABELA: Himki 7-1, Karšijaka 5-3, Hapoel 4-4, Asesoft 3-5, Lukoil 3-5, Igokea 2-6.

(MONDO, foto: B. Stančević)