EL: Nanter izgubio, slijedi drama...

Barselona u Parizu zamalo prokockala "plus 13". Partizan u posljednja dva kola mora da dobije utakmicu više od Nantera.

EL: Nanter izgubio, slijedi drama... Izvor: MONDO

Barselona je uspjela da se revanšira Nanteru za senzacionalni poraz na svom parketu u prvom dijelu takmičenja, čime je borbu za četvrto mjesto u A grupi ostavila potpuno otvorenom - 78:82.

Nanter dva kola prije kraja ima skor 3-5, a Partizan 2-6, bolji međusobni skor, ali i teži raspored, pošto gostuje Fenerbahčeu i dočekuje CSKA, dok Francuzi idu Budiveljniku, a dolazi im Fenerbahče.

Barsa je od gotovog posla sedam minuta prije kraja, kada je vodila 76:63, dovela pobjedu u pitanje slabom igrom u završnici.

Samo 1:26 minuta prije kraja bilo je 80:72 za goste, da bi Džekel Foster i Dejvid Lajti trojkama smanjili na 80:78. Lajti je potom blokirao Navara, preokret je bio na pomolu, ali je isti igrač promašio šut za izjednačenje i vjerovatni odlazak u produžetak.

Lopta je došla do Katalonaca, koji su izbjegli brz faul i Abrinjes je neometan istrčao kontru za konačan rezultat.

Trijumf dana ostvarili su Novica Veličković (11p, 3sk, 2as) i Bamberg, koji su u Istanbulu gubili od Efesa 50:36 na poluvremenu, pa dobili drugih 20 minuta sa čak 25 poena razlike - 53:28!

REZULTATI 8. KOLA:

Grupa A

CSKA - Fenerbahče 74:78
Nanter - Barselona 78:82

četvrtak:

Partizan NIS - Budiveljnik 76:61

TABELA: Fenerbahče 7-1, Barselona 6-2, CSKA 5-3, Nanter 3-5, Partizan 2-6, Budiveljnik 1-7.

PAROVI 9. KOLA: CSKA - Barselona, Fenerbahče - Partizan (četvrtak), Budiveljnik - Nanter (petak).

Grupa B

Efes - Bamberg 78:89

četvrtak:

Emporio Armani - Real 71:78
Strazbur - Žalgiris 77:76

TABELA: Real 8-0, Efes 4-4, Armani 4-4, Žalgiris 3-5, Bamberg 3-5, Strazbur 2-6.

PAROVI 9. KOLA: Žalgiris - Efes (četvrtak), Armani - Bamberg, Real - Strazbur (petak).

Grupa C

četvrtak:

Montepaski - Stelmet 60:59
Galatasaraj - Unikaha 78:70
Bajern - Olimpijakos 103:105

TABELA: Olimpijakos 8-0, Galatasaraj 5-3, Unikaha 3-5, Bajern 3-5, Montepaski 3-5, Stelmet 2-6.

PAROVI 9. KOLA: Olimpijakos - Montepaski, Unikaha - Bajern (četvrtak), Galatasaraj - Stelmet (petak).

Grupa D

Panatinaikos - Crvena zvezda Telekom 69:63
Laboral Kuća - Lijetuvos Ritas 79:63

četvrtak:

Makabi - Lokomotiva Kubanj 75:73

TABELA: Makabi 6-2, Lokomotiva 6-2, Laboral 5-3, Panatinaikos 4-4, Zvezda 2-6, Lijetuvos 1-7.