ABA: Partizan pobijedio samog sebe!

Partizan imao +14 na poluvremenu protiv Solnoka, ali izgubio zbog loše igre u drugom poluvremenu. Malo je jedan Bogdan Bogdanović.

ABA: Partizan pobijedio samog sebe! Izvor: MONDO

Od sjaja do očaja i poraz!

Partizan je odigrao veoma dobrih prvih 20 minuta meča 11. kola protiv Solnoka u Mađarskoj, ali je u drugom poluvremenu potpuno podbacio i dozvolio domaćinu da preokrene i zabilježi trijumf.

Solnok - Partizan 76:71 (14:27, 15:16, 22:12, 25:16)

Osim Bogdana Bogdanovića, koji je postigao 25 poena, svi ostali u Partizanu su bili daleko od pozitivne ocjene. Pogotovo Tarens Kinzi koji je gubio lopte, promašivao... Daleko od toga da su ostali bili bolji od njega.

Partizan je imao +14 pred treću četvrtinu, ali se potom probudio Vili Voren, koji je sjajno dirigovao domaćim timom, a značajan doprinos pobjedi Solnoka dali su i David Vojvoda i Peter Lorent.

SOLNOK: Simon 2, Keler 9, Vojvoda 15, Marković, Tot, Rakić, Voren 20 (7as), Ivošev, Berkić, Holidej 8, Oliver 7, Lorant 15.

PARTIZAN NIS: Aranitović, Lovernj 7, Dalo 4, Milutinov 4, Bogdanović 25, Milosavljević 12, Gagić 3, Musli 5, Šalić, Andrić, Kinzi 11, Bezbradica.

Dva potpuno drugačija poluvremena i lica Partizana. Prvih 20 minuta veoma dobrih, disciplinovanih, efikasnih, ali drugih 20 bez rješenja u napadu, loših odabira faula u odbrani, bez inspiracije...

Partizan je kontrolisao igru u prvom poluvremenu, kažnjavao je sijaest izgubljenih lopti domaćina, Bogdanović je nemilosrdno zatrpavao koš Solnoka (17 poena u prvom poluvremenu), i izgledalo je kao da će se ponoviti ona utakmica iz Širokog kada je Partizan od početka meča dominirao. Imao je Partizan u jednom trenutku i +16 (40:24).

Ali, kao da je u drugom poluvremenu na parket izašao drugi tim! Vili Voren, koji je u prvom dijelu pogodio samo pet poena i koga je Dragan Milosavljević "uštopovao", potpuno se probudio i počeo je da pogađa, ali i da razigrava saigrače.

Solnok se vratio u igru u trećoj dionici. Na ruku domaćoj ekipi je išlo i to što je Partizan već poslije tri minuta treće četvrtine izašao iz bonusa. Prišla je mađarska ekipa najprije na samo -6 (43:49), da bi Bogdanović pogodio novu trojku i prekinuo seriju domaćih od 7-0. Ali, odmah je uzvratio raspoloženi Vojvoda, da bi u posljednju četvrtinu Partizan ušao sa samo +4 (55:51).

Na početku posljednje četvrtine, Kinzi je išao iz greške u grešku, a Solnok je u nekoliko navrata propuštao priliku da pređe u vođstvo. Partizan je ponovo stekao solidniju prednost trojkom Milosavljevića i poenima Žofrija Lovernja sa penala (60:52), ali tada je crno-bijeli brod počeo da tone.

Kod rezultata 60:57, Duško Vujošević je dobio tehničku grešku, a Solnok je na tri minuta prije kraja prvi put poveo (63:62). Vođstvo nije ispuštao do kraja. Centar Peter Lorent je odigrao jednu od ključnih uloga za Solnok. Najprije je pogodio za dva i iznudio dodatno slobodno bacanje, da bi potom dao trojku, a zatim i da pogodi oba bacanja.

Posljednju šansu Partizan je imao pri minimalnom vođstvu Solnoka 67:66, ali je trojka Milosavljevića uz zvuk sirene ostala na obruču, da bi potom Vili Voren pogodio za tri i time je, praktično, sve bilo gotovo.

Promašaji sa linije slobodnih bacanja (14-26) i neinspiracija većeg dijela tima u drugom poluvremenu, ali i to što Solnok nije dozvolio crno-bijelima mnogo ofanzivnih skokova, ključ su poraza regionalnog šampiona.

Partizanu je ovo treći poraz, uz osam pobjeda, a Solnok je prekinuo seriju neuspjeha.

U Zagrebu, Igokea je iznenadila Cibonu pobijedivši 82:74. Ekipa iz Laktaša je sve vrijeme bila u vođstvu, a Cibona je uspjela tek da zaprijeti početkom posljednje četvrtine (63:68). Ali, gosti su odbili taj napad i zasluženo su odnijeli pobedu.

U redovima pobjednika Gipson je bio najefikasniji sa 22 poena, Bunić je ubacio 19 i imao 10 skokova, a Nemanja Gordić je ubacio 18 poena, uz šest asistencija. Kod Cibone Dario Šarić 22 poena i 11 skokova.

OLIMPIJA LAKO SA MEGA VIZUROM

Ljubljančani su prošle nedjelje u duelu sa Partizanom u Beogradu pokazali da su usponu forme, da su "složili" tim, tako da Mega Vizuri nije bilo ostavljeno mnogo šansi da se nada "brejku" u gostima. Držala se Mega prvih 10 minuta, ali je Olimpija dodala gas u drugoj četvrtini, da bi u posljednjoj stigla i do ubjedljivog trijumfa.

Najefikasniji u redovima Olimpije bio je Salin sa 20 poena, a Omić je ubacio 16. Zanimljivo, Džekson je imao više asistencija (8) nego poena (3). Kod Mege Jokić 20, Varda 14, Luković 12.

REZULTATI 11. KOLA:

nedjelja:

Solnok - Partizan 76:71
Cibona - Igokea 74:82 (16:25, 16:19, 23:20, 19:18)
Olimpija - Mega Vizura 88:75 (28:26, 27:12, 20:22, 13:15)

subota:

Široki - MZT Skoplje 67:63 (54:54)
Budućnost - Cedevita 64:60
Radnički - Krka 84:77

u ponedjeljak:

Crvena zvezda Telekom - Zadar 20.30

TABELA: Zvezda 8-2, Partizan 8-3, Cedevita 8-3, Cibona 7-4, Budućnost 7-4, Igokea 7-4, Mega Vizura 5-5, Zadar 4-6, MZT 4-7, Radnički 4-7, Krka 4-7, Solnok 4-7, Olimpija 3-8, Široki 3-8.

(MONDO, foto: MN Press)