ABA: Igokea opet osvojila Zagreb!

Aleksandrovčani uknjižili sedmu pobjedu ove sezone, četvrtu protiv Cibone u međusobnom meču i to u sred Zagreba!

ABA: Igokea opet osvojila Zagreb! Izvor: MONDO

Prvak Bosne i Hercegovine nema problema sa "cibosima". U petom međusobnom meču u okviru 11. kola ABA lige, Aleksandrovčani su slavili rezultatom 74:82 (16:25, 16:19, 23:20, 19:18).

"Igosi" su serijom od 8:0 odlično ušli u meč u Zagrebu, koju su uspješno održavali do isteku prve četvrtine (16:25). U Drugom kvartalu su prvaci Bosne i Hercegovine takođe igrali odlično i prije odlaska na odmor uspjeli da povećaju razliku na +12 (32:54).

Vidjevši da je "vrag odnio šalu" sa Aleksandrovčanima, favorizovani "cibosi" su zaigrali snažnije u odbrani što je rezultiralo smanjenjem prednosti gostiju na podnošljivijih -9 za ekipu iz prestonice Hrvatske pred start posljednjih 10 minuta.

Međutim, tim Milutina Latinčića je u posljednjem kvartalu dodatno pojačao gas i po svemu viđenom mnogo lakše od očekivanog upisao novu pobjedu protiv favorizovanog rivala.

Ekipa iz Laktaša je sve vrijeme bila u vođstvu, a Cibona je uspjela tek da zaprijeti početkom posljednje četvrtine (63:68). Ali, gosti su odbili taj napad i zasluženo su odnijeli pobjedu.

Najbolji kod gostujuće ekipe bili su Tedi Gipson sa 22 poena, 19 je ubacio Duško Bunić uz 10 skokova, a pogodak manje Nemanja Gordić. U taboru domaćih odskosčio je Dario Šarić sa 22 koša i 11 uhvaćenih lopti, ali su podbacili Amerikanci Deril Stoberi i Džerel Blesingejm sa ukupno 10 poena.

Cibona i Igokea do sada su pet puta igrali u regionalnom takmičenju i Aleksandrovčani sada vode sa 4:1 u pobjedama.

(MONDO, foto: Jutarnji.hr)