ABA: Široki čuva "fenjer"

Košarkaši Širokog Primorke poraženi su od Cibone u Zagrebu rezultatom 91:80 (24:23, 22:10, 20:23, 25:24) i ostali prikovani za dno tabele ABA lige.

ABA: Široki čuva "fenjer" Izvor: MONDO

U subotu je u okviru 12. kola regionalnog takmičenja bio na programu "dupli" dvoboj zagrebačkih klubova i predstavnika Bosne i Hercegovine.

Igokea je poslije produžetka savladala Cedevitu u Laktašima 96:89 (80:80), dok je Široki Primorka uknjižio deveti poraz ove sezone zahvaljujući lošoj drugoj četvrtini protiv Cibone i zadržao "fenjer" na Jadranu.

"Cibosi" su s druge strane upisali osmi trijumf i ozbiljno pretenduju za plasman na završni turnir zajedno sa beogradskim "vječitim" rivalima, Cedevitom, Igokeom i podgoričkom Budućnosti.

Izabranici Jakše Vulića su trijumfom nad MZT Skopljem u prethodnom meču prekinuli seriju od šest poraza, ali su u subotu uveče mnogo lošije ušli u meč sa "cibosima".

Domaćin, iako uzdrman odlaskom Andrije Žižića, već na startu je stekao šest poena viška (7:1) zahvaljujući Derilu Stroberiju (na fotografiji), ali su Hercegovci do isteka prvog kvartala uspjeli da konsoliduju redove i na mali odmor odu s podnošljivih "-1" (24:23).

U drugom periodu, ekipa sa Pecare je bila ravnopravan rival favorizovanom timu Zagrepčana sve do finiša četvrtine kada su domaći napravili seriju laganih pogodaka i odlijepili se na +10 (41:31), a do velikog odmora povisili i na +13 (46:33).

Nastavak meča u dvorani "Dražen Petrović" nije donio mnogo promjena. Domaćin je rutinski održavao prednost od 10-ak razlike, ali je pozitivno što su predstavnici BiH ipak uspjeli da malo smanje vođstvo i u posljednjih 10 minuta uđu sa minusom od isto toliko poena (66:56).

Ali, snage za uvođenje utakmice barem u neizvjesnu završnicu, a kamoli preokret, nije bilo kod Vulićevog tima...

Najbolji u taboru Širokog bili su Tomislav Petrović sa 20 koševa, Domagoj Bošnjak je postigao 13, Džonatan Džons 12, a Franko Kaštropil dva pogotka manje.

Prvo ime "cibosa" bio je Stroberi sa 26 poena, a dvocifreni košgeterski učinak imali su još i Darko Planinić (14), Marin Rozić (14), Marko Jagodić Kuridža (12) i Dario Šarić (10).

REZULTATI 12. KOLA:

Igokea - Cedevita 96:89, 80:80 (25:27, 18:19, 18:20, 19:14)

Cibona - Široki 91:80 (24:23, 22:10, 20:23, 25:24)
/Stroberi 26, 5/8 za tri, 5 sk, 5 as, 4 izg - Petrović 20, 6/7 za tri/

Krka - Olimpija 67:63, 57:57 (22:11, 5:21, 13:16, 17:9)
/Murić 22, 6 sk, 4 as, 4 ukr, 2 bl - Salin 17, 5 sk/

Zadar - Radnički u toku 89:76 (20:16, 33:26, 15:18, 21:16)
/Šutalo 22, 7/9 za dva, Sobin 21, 10/10 za dva - Lešić 21, 11 sk, Brkić 18, 6/7 za tri/

Mega Vizura - Solnok 95:89 (26:21, 24:27, 16:19, 29:22)
/Jokić 20, 9 sk, Miljenović 16, 6 as - Holidej 21/

U nedjelju:

MZT Skoplje - Crvena zvezda (17.00)
Partizan - Budućnost (19.00)

TABELA:
Crvena zvezda 9-2, Partizan 8-3, Cedevita 8-4, Igokea 8-4, Cibona 8-4, Budućnost 7-4, Mega Vizura 6-6, MZT 4-7, Krka 5-7, Zadar 5-7, Solnok 4-8, Radnički 4-8, Olimpija 3-9, Široki 3-9.

(MONDO, foto: court-side.com)