ABA: Šesti poraz Radničkog u sedam utakmica

"Žuta" tri minuta četvrte četvrtine i serija Zadra 9:0 koštala su kragujevački Radnički novog regionalnog poraza.

ABA: Šesti poraz Radničkog u sedam utakmica Izvor: MONDO

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca u srijedu su izborili plasman u drugu fazu Evrokupa, ali probleme u ABA ligi i dalje ne mogu da riješe.

Tim Miroslava Nikolića u subotu uveče doživio je šesti poraz u posljednjih sedam kola i to zahvaljujući katastrofalno odigranom periodu od tri minuta posljednje četvrtine.

Radnički je u Zadru trojkama Save Lešića i povratnika Marka Brkića stigao na 72:68, ali onda dozvolio da Dalmatinci kreiraju seriju od 9:0 i potom rutinski privedu utakmicu kraju - 89:76 (20:16, 33:26, 15:18, 21:16) u meču 12. kola.

ZADAR: Bašić, Kraljević, Lorens 6, 6 sk, 4 as, Perić, Sobin 21 (10/10 iz igre), 7 sk, Đugum 2, Ramljak 5, 6 sk, 3 as, 3 ukr, 5 izg, Batur 9, Spaleta, Dijan 12, 4 sk, Prostran 12, Šutalo 22 (7/9 za dva, 2/7 za tri).

RADNIČKI: Sili, Janković, Lešić 21, 11 sk, 3 izg, Jović 2, Mlađan 14 (2/7 za tri), 3 sk, Kalinić 6, 6 sk, Birčević, Dimić 1, Balzamović, Brkić 18 (6/7 za tri), Jevtović, Marinović 14 (1/5 za tri), 6 as, 2 izg.

Poslije trojki Lešića i Brkića, dva napada zaredom Marko Marinović je završavao pokušajima za tri poena i promašivao, što su na druoj strani kažnjavali Ante Đugum i Josip Sobin, a kada je Brkić izgubio loptu, surovo ga je kaznio Ivan Batur - dvojkom, pa trojkom za nedostižnih 81:68 u 36. minutu.

Radnički je očajno odigrao drugu četvrtinu, tokom koje je primio 33 poena za zaostatak od 11 na poluvremenu. U trećoj i početkom posljednje četvrtine uložen je ogroman trud da se utakmica uvede u egal završnicu, ali je Radnički na tom putu potrošio mnogo energije i na kraju povjerovao da će na prvu i drugu, "staviti" i treću i četvrtu trojku u nizu, što se nije dogodilo.

Od 26. oktobra, Radnički ima samo jednu pobedu u ABA ligi, nad Krkom kod kuće. U narednom kolu, Nikolićev tim dočekuje MZT dok se ekipe sa začelja lige polako približavaju.

Nevjerovatnu utakmicu odigrao je novajlija Brkić, koji se uoči puta u Zadar vratio u Kragujevac gdje je proveo sezonu 2009/10. Iskusni krilni centar je do 18 poena na drugom debiju za Radnički stigao isključivo pogađajući trojke. Probao je sedam puta, ubacio šest puta!

REZULTATI 12. KOLA:

Igokea - Cedevita 96:89, 80:80 (25:27, 18:19, 18:20, 19:14)

Cibona - Široki 91:80 (24:23, 22:10, 20:23, 25:24)
/Stroberi 26, 5/8 za tri, 5 sk, 5 as, 4 izg - Petrović 20, 6/7 za tri/

Krka - Olimpija u toku

Zadar - Radnički u toku 89:76 (20:16, 33:26, 15:18, 21:16)
/Šutalo 22, 7/9 za dva, Sobin 21, 10/10 za dva - Lešić 21, 11 sk, Brkić 18, 6/7 za tri/

Mega Vizura - Solnok (20.00)

U nedjelju:

MZT Skoplje - Crvena zvezda (17.00)
Partizan - Budućnost (19.00)

TABELA: Crvena zvezda 9-2, Partizan 8-3, Cedevita 8-4, Cibona 8-4, Igokea 7-5, Budućnost 7-4, Mega Vizura 5-6, Zadar 5-7, MZT 4-7, Krka 4-7, Solnok 4-7, Radnički 4-8, Olimpija 3-8, Široki 3-9.

(MONDO, Foto: abaliga.com/Duško Đorđević )