Orlando pada, Turkoglu povrijeđen

Orlando je na gostovanju Nju Džersiju poražen sa 103:93, čime je izgubio sve šanse da se domogne druge pozicije na Istoku pred početak plej-ofa.

Orlando pada, Turkoglu povrijeđen  Izvor: MONDO

"Magični" su doživjeli treći poraz u posljednje četiri utakmice ali i izgubili Hidajeta Turkoglua na neko vrijeme.

Naime, turski košarkaš je tokom posljednje četvrtine povrijedio članak noge prilikom jednog pada, nakon čega je iznijet sa terena, što znači da neće biti spreman da pomogne ekipi bar neko vrijeme.

Koliko je on važan "šraf" u mašineriji Orlando potvrđuje i podatak da je, uprkos povredi, bio najefikasniji u poraženom timu sa 16 pogodaka i šest uhvaćenih lopti.

Vins Karter bio je najzaslužniji za pobjedu domaćih sa 27 poena i devet asistencija.

Čikago je u noći između subote i nedjelje nastavio sa sjajnim partijama u svojoj dvorani. Oni su protiv Šarlota ostvarili četvrtu pobjedu zaredom (113:106), čime su smanjili šanse da se susretnu sa Klivlendom u prvom kolu plej-ofa.

Ben Gordon bio je najefikasniji igrač meča sa 39 poena, Derik Rouz dodao je 22, a Džon Salmons 19 pogodaka, nakon čega su Bulsi poslije sredine novembra ponovo stigli do 50 posto uspješnosti (skor 40-40).

U ekipi Bobketsa istakao se Rejmond Felton sa 26 poena, dok je Vladimir Radmanović upisao pet pogodaka, uz dva skoka za 14 i po minuta na terenu.

Oklahoma je zaustavljena u Milvokiju (115:98) uz osam poena Nenada Krstića za nepunih 20 minuta provedenih u igri.

Portland je bez mnogo muke slavio protiv Klipersa - 87:72, čime je potvrdio da se nalazi u veoma dobroj formi pred završni dio sezone.

Blejzersi su devetom pobjedom u posljednjih deset mečeva, preuzeli treće mjesto Zapada, a najzaslužniji za ukupno 52. pobedu ove sezone bio je Lamarkus Eldridž sa 21 poenom i devet skokova.

ISTOK

IDU U PLEJ-OF: Klivlend 64-15, Boston 60-19, Orlando 58-22, Atlanta 46-34, Majami 41-38, Filadelfija 40-39, Čikago 40-40, Detroit 39-41.

OTPADAJU: Indijana 35-45, Šarlot 35-45, Nju Džersi 33-47, Milvoki 33-47, Njujork 31-49, Toronto 30-49, Vašington 19-61.

ZAPAD

IDU U PLEJ-OF: LA Lejkers 63-17, Denver 53-27, Hjuston 52-28, Portland 52-28, San Antonio 51-28, Nju Orleans 48-31, Dalas 48-31, Juta 47-33.

OTPADAJU: Finiks 44-36, Golden Stejt 29-51, Minesota 24-56, Memfis 23-56, Oklahoma 22-58, LA Klipers 19-61, Sakramento 16-63.