NLB F4: Partizanu prvi derbi u Areni!

Košarkaši Partizana braniće titulu prvaka regionalne lige u susretu sa Cibonom, u subotu od 20.45 časova.

NLB F4: Partizanu prvi derbi u Areni!  Izvor: MONDO

Prvi "vječiti derbi" odigran u Beogradskoj areni pripao je crno-bijelima rezultatom 64:58, po četvrtinama 13:11, 18:12, 15:15, 18:20.

Drugo polufinale NLB lige posmatralo je između devet i deset hiljada ljudi, daleko manje od posjeta Partizanovim utakmicama u Evroligi, ali dovoljno da bude postavljen rekord najvećeg srpskog derbija.

Crno-bijele je bodrila standardna, "fudbalska" publika, dok su pristalice crveno-bijelih bile znatno tiše, posebno u prvom poluvremenu.

Igrač utakmice bio je Milenko Tepić sa 14 poena, šest skokova i četiri asistencije, a pobjedu su sa po nekoliko "zakucavanja" u posljednjoj četvrtini sačuvali Stefon Lazme i Jan Veseli, svakako najbolje atlete u timu Duška Vujoševića, pa i šire.

Elmedin Kikanović ubacio je 15, a Stiven Marković deset poena za Zvezdu, koja je u četvrtom minutu povela sa nevjerovatnih 11:0, a onda do kraja poluvremena postigla samo 12 poena.

(MONDO, foto: MN Press)