LIGA 8: Bosna "pala" u Aleksandrovcu

Košarkaši Igokea Partizana savladali su sarajevsku Bosnu (69:53) u 7. kolu Lige 8 i ostali u trci za titulom prvaka BiH i plasmanom u NLB ligu.

LIGA 8: Bosna "pala" u Aleksandrovcu Izvor: MONDO

Ekipa Darka Rusa, odigrala je sjajnu odbranu u prvom poluvremenu dozvolivši "bordo" timu samo 19 poena. Sa druge strane u napadu je briljirao Keni Tejlor nemilosrdno puneći koš gostiju iz Sarajeva.

Amerikanac je postigao 20 koševa, od čega čak pet trojki u prvom poluvremenu, kada je prednost Aleksandrovčana iznosila više od 20 razlike.

Nakon odmora na poluvremenu i kritika trenera Sarajlija Vlade Vukoičića, Bosna je odigrala nešto agresivnije u odbrani, i preciznije u napadu, ali više od časnog poraza nije mogla.

Pored Tejlora u taboru "igosa" odličnu utakmicu, posebno u fazi odbrane odigrali su Vuksanović i Amal Mekaskil, dok je jedini pojedinac kod "studenata" bio Suad Šehović sa 15 poena.

Podbacili su igrači na centarskim pozicijima Ovčina i Hajrić koji su ukupno ubacili samo sedam koševa.

Poraz Vukoičićevog tima iskoristilo je Široki i pobjedom nad Leotarom u Trebinju preuzeo lidersku poziciju na tabeli.

Borac Nektar nastavio je da igra po sistemu toplo-hladno. Nakon poraza u prošlom kolu od najlošije ekipe Lige 8, Hercegovca u subotu uveče savladali su tuzlansku Sloboda Ditu rezultatom 80:72 I ostali u trci za plej-of, odnosno takozvanu Ligu 4.

Banjalučani su tokom treće četvrtine vodili i sa 20 poena razlike, ali su u finišu popustili što koriste gosti iz Tuzle za podnošljiv poraz od minus osam.