SLS: Pobjeda broj 40 za Partizan

Manje od 70 sati od osvajanja titule u NLB ligi, košarkaši Partizana odigrali su 53. meč ove sezone i zabilježili 40. pobjedu u svim takmičenjima.

SLS: Pobjeda broj 40 za Partizan Izvor: MONDO

U Novom Sadu, u 3. kolu Grupe A košarkaške Superlige, Vojvodina nije uspjela da dobije nijednu četvrtinu protiv šampiona Srbije - 66:84 (13:17, 19:27, 17:19, 17:21).

Ovaj rezultat ostavlja dva tima sa stoprocentnim učinkom uoči nastavka prvenstva, Partizan sa svim pobjedama, a Vojvodinu sa svim porazima.

Najveću prednost u utorak popodne, pred 1.500 gledaca u SPENS-u, Partizan je imao dva minuta prije kraja, kada je petu trojku iz sedam pokušaja pogodio kapiten ekipe Petar Božić, za plus 26 (56:82).

Neizvjesnost, ako je i bilo slične u dvorani, iščezla je mnogo ranije, po povratku dve ekipe sa odmora, poslije kojeg je tim Duška Vujoševića odigrao taman toliko angažovano da ubjedljivo dobije i trećeg protivnika u domaćem prvenstvu, poslije FMP Železnika i Metalca.

Najefikasniji igrač utakmice bio je bek Vojvodine Marko Šutalo sa 18 poena, od čega je 12 postigao u prvom poluvremenu. Njegov saigrač i imenjak Popović ubacio je 16, a Čeron Fišer 13 poena.

Kod gostiju, prvi strijelac bio je Božić, koji je do 15 poena stigao isključivo šutevima za tri poena. Pratili su ga Novica Veličković sa 12 i Uroš Tripković sa 11 poena, ostali su bili "jednocifreni", a samo Jan Veseli nije se upisao u strijelce.

Ovom pobjedom, Partizan nije matematički obezbijedio plasman u plej-of...