SLS: Zvezda skupo platila bodove u Čačku

Crvena zvezda je upisala treću pobjedu u Superligi - 81:74 protiv Borca u Čačku, ali je na ostala bez Lorensa Robertsa i Andrea Ovensa.

SLS: Zvezda skupo platila bodove u Čačku Izvor: MONDO

Crveno-bijeli su u Čačku, u okviru četvrtog kola grupe B, savladali domaći Borac rezultatom 81:74 (19:17, 15:16, 23:22, 24:19), pred oko 2.500 gledalaca.

Tim Svetislava Pešića vodio je žestoku borbu sa motivisanim domaćinom sve do poslednje četvrtine, kada je konačno uspio da preuzme inicijativu i stekne osjetniju prednost.

Šta se sve događalo, ne bi bilo čudo da je Zvezda izgubila utakmicu. Marko Kešelj (koljeno) i Tadija Dragićević (skočni zglob) zbog povreda nisu ni igrali, dok su dvojica Amerikanaca već u prvoj četvrtini bačena u "nokdaun".

Roberts je u duelu sa Tubakom dobio lakat u lice, slomljen mu je nos i u petak će na operaciju. Ovens je nekoliko minuta kasnije zadobio povredu malog prsta desne ruke.

Portparol crveno-bijelih Miloš Milićević rekao je za MONDO da "Ovens nije slomio prst, ali da mu je stavljena longeta".

Klub sa Malog Kalemegdana u petak bi trebalo da saopšti da li će i koliko Roberts i Ovens odsustvovati sa parketa. Sigurno je da su povrede došle u krajnje nepovoljnom trenutku, pošto već u subotu u Pionir dolazi Hemofarm i taj meč riješiće pitanje osvajača prvog i drugog mjesta u grupi.

Crveno-bijeli su u 27. minutu imali devet poena prednosti (53:44), ali su uporni domaćini mini serijom u finišu trećeg kvartala uhvatili priključak - 57:55.

Zvezda je početkom poslednje dionice, zahvaljujući prije svih Borisu Bakiću, "dodala gas" i stigla do najvećeg vođstva na utakmici (68:57), čime je i riješila pitanje pobjednika.

U Pešićevom sastavu prednjačio je upravo Bakić sa 16 poena. Oliver Stević upisao je 14 uz deset skokova, a Marko Marinović deset pogodaka i četiri asistencije.

Kod Borca, koji još uvek nije osjetio slast pobjede (skor 0-4), najbolji je bio centar Ivan Žigeranović sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti. Miljan Radisavljević je upisao 15, a Nenad Stefanović 14 pogodaka.