SLS: Crno-bijeli prebrodili i Železnik

Košarkaši Partizana pobijedili su FMP Železnik u derbiju 4. kola Superlige, zadržali stoprocentan učinak i obezbijedili prvo mjesto u A grupi.

SLS: Crno-bijeli prebrodili i Železnik Izvor: MONDO

Crno-bijeli su slavili u Železniku rezultatom 69:63 (11:16, 22:16, 18:16, 18:15), ali do trijumfa nisu došli nimalo lako, za razliku od okršaja u Pioniru prije dvije nedelje, kada je bilo 84:56.

Stefon Lazme bio je igrač utakmice sa 22 poena i deset skokova, a igrač odluke Milenko Tepić, koji je svih 11 poena ubacio u poslednjoj četvrtini.

Kapiten Petar Božić potvrdio je da se nalazi u velikoj šuterskoj formi. Postigao je 15 poena, pogodivši svih pet šuteva iza linije od 6,25 metara! Dva dana ranije protiv Vojvodine šutirao je 5/7.

Mladen Jeremić sa 12 i Predrag Samardžiski sa 11 poena bili su najefikasniji u timu FMP-a.

"Panteri" su u 11. minutu imali maksimalnu prednost od 19:11, ali su se crno-bijeli vratili u rezultatski egal zahvaljujući Božiću, koji je za pet minuta ubacio čak četiri trojke.

U drugom poluvremenu je vođstvo često prelazilo sa jedne na drugu stranu, da bi Tepić u završnici preuzeo odgovornost i serijom uspješnih akcija obezbijedio pobjedu Partizanu.

Vojvodina je na svom parketu protiv Metalca stigla do prve pobjede u Superligi - 87:84 (26:21, 19:26, 21:17, 21:20).

Marko Šutalo postigao je 27, Čeron Fišer 23, a Dejan Borovnjak i Jovo Stanojević po 14 poena. Kod Metalca su najviše pružili Redži Frimen (18p) i Jovan Teodosić (15p).

Partizan ima skor 4-0, FMP 2-2 i na korak je od plasmana u polufinale plej-ofa, dok Metalac i Vojvodina dijele poslednje mjesto sa po jednom pobjedom i tri poraza.