PLEJ-OF: Zvezda lako do 2:0 u Železniku

Poslije drame u prvoj utakmici u Pioniru, košarkaši Crvene zvezde lakše nego što su očekivali dobili su drugu utakmicu polufinala plej-ofa.

PLEJ-OF: Zvezda lako do 2:0 u Železniku Izvor: MONDO

"Panteri", bez povrijeđenog kapitena Dragana Labovića, koji je završio sezonu, nisu bili dostojan rival timu Svetislava Pešića, kojeg sada jedna pobjeda dijeli od plasmana u finale Superlige: FMP Železnik - Crvena zvezda 54:72 (12:23, 11:19, 19:9, 12:21).

Treći, možda i posljednji meč serije je u srijedu u Pioniru.

Rezultat po četvrtinama pred oko 600 gledalaca u predgrađu Beograda govori dovoljno o ovom susretu. Već na poluvremenu, Zvezda je vodila sa 41:23. U trećoj četvrtini FMP je uspio, koliko-toliko da se vrati u meč, u posljednjih deset minuta ušlo se pri rezultatu 50:42, ali to nije bio nagovještaj potpunog preokreta, već novog udara gostiju za ubjedljivu pobjedu.

FMP: Čović 7, 4 sk, 3 as, 4 izg, Živanović 3, Dramićanin 2, Marković 5, Lazić, Ilić, Stamenković 2, Raduljica 9, Protić 5, Samardžiski 13, 7 sk, 2 bl, Jeremić 4, Milutinović 4.

ZVEZDA: Kešelj 5, Kikanović 6, Marković 11, Marinović 10, Nedović, Stević 5, 5 sk, Dragićević 13, 5 sk, Milošević, Ovens 8, 4 sk, 3 as, Štimac 6, 5 sk, Bakić 8, 4 ukr, 3 izg, Bjelica.

(MONDO, foto: MN Press)