KUP KORAĆA: Radnički u polufinalu

Kragujevčani pobijedili OKK Beograd 87:72 i plasirali se među četiri ekipe Kupa. U subotu će igrati protiv Crvene zvezde od 17.00 časova.

Kao i prošle godine, košarkaši Crvene zvezde Telekom i Radničkog sastaće se u polufinalu Kupa Radivoja Koraća.

Crveno-bijeli su plasman među najbolje četiri ekipe turnira obezbijedili pobjedom nad Borcem iz Čačka, a Kragujevčani trijumfom nad "klonferima":

RADNIČKI - OKK BEOGRAD 87:72 (10:23, 27:11, 26:18, 24:20)

Iako je ABA ligaš iz Kragujevca bio izraziti favorit, igrači Beograda uspjeli su da se dostojno suprotstave rivalu u većem dijelu meča. Tačnije, sve do posljednje četvrtine, kada je tim Miroslava Nikolića "prelomio" utakmicu i zakazao još jedan duel sa Crvenom zvezdom.

Najefikasniji igrači pobjedničkog tima bili su Sava Lešić i Stefan Birčević, sa po 15 poena.

Među igračima OKK Beograda istakli su se plejmejker Vuk Malidžan (10p, 6 sk, 6 as) i centar Andrija Bojić (26p, 8 sk), koji je bio i najbolji strijelac meča.

Mlada "petica" Mega Vizure, pozajmljen "klonferima", predstavio je svoj potencijal i u velikoj mjeri doprinio odličnoj igri svog tima u prvoj četvrtini.

OKK je iznenadio Radnički zonskim odbranama i vodio 11:2 (5. minut), 16:6 (7. minut), pa i 23:8, trojkom Filipa Đurana sa osam metara!

Srećom po goste, Stefan Birčević ih je "prodrmao", pa su zaigrali ravnopravno sa rivalom sve do 27. minuta, u kojem je Filip Šepa pogodio za vođstvo Beograda 50:49.

Od tog momenta je Sava Lešić dobrom igrom pokrenuo seriju gostiju 16:2, nakon koje je (u 31. minutu), dilema oko imena pobjednika bila otklonjena.

Vrijedan pomena je i detalj da je za Radnički poslije pauze zbog povrede zaigrao i oporavljeni Di Džej Sili.

RADNIČKI: Sili, Lešić 15, Jović 6, Mlađan 9, Kalinić 6 (6 sk), Birčević 15 (6 sk), Pilčević 3, Dimić 12, Balmazović, Brkić 9, Jevtović 4, Marinović 8.

OKK: Šepa 12, Đuran 10, Dimitrijević, Malidžan 10 (6 sk, 6 as), Dimitrijević, Jovanović, Bojić 26 (8 sk), Stanković, Ilić 5, Rikalo, Janjušević 2, Mićović 7.

Drugi polufinalni par Kupa Radivoja Koraća činiće pobjednici mečeva Partizan - FMP i Mega Vizura - Crnokosa Kosjerić.

(MONDO, foto: MN Press)