NBA: Trileri!

Nekoliko utakmica, odigranih u noći između petka i subote, odlučene na jednu loptu. Srećan rođendan, Neš!

Džordž Hil je sa rekordom karijere od 37 poena, uključujući i trojku u finišu produžetka, bio "X faktor" Indijane za pobjedu nad Portlandom 118:113. Uz Hila, značajan doprinos dao je krilni igrač Dejvid Vest sa ličnim rekordom sezone od 30 poena, a 23 poena je dao u drugom dijelu meča.

Indijana je kod kuće gotovo nesavladiva - ima skor od 13 pobjeda i samo jednog poraza.

Još jedan meč imao je dramatičan finiš. Orlando je dobio Oklahomu 103:102, zahvaljujući Tobijasu Harisu.

Vodeći strijelac Lige, Kevin Durent bio je na očekivanom nivou - 29 poena, 12 asistencija i pet skokova, ali upravo on je "kumovao" porazu svog tima. Promašio je šut za pobjedu Oklahome, što je kaznio pomenuti Haris.

Zanimljivo, ovo je Oklahomi tek drugi poraz u posljednjih 14 mečeva.

Klivlend je konačno pobijedio. "Konjanici" su prekinuli niz od šest uzastopnih neuspjeha, trijumfujući nad Vašingtonom u neizvjesnom finišu - 115:113. Dvojac Klivlenda. Dion Voters i Kiri Irving zajedno je postigao 47poena, s tim da je ovaj drugi imao i 12 asistencija.

Vašingtonu se nije posrećilo uprkos sjajnoj igri Džona Vola, koji je postigao 32 poena, a od toga 12 u poslednjih četiri minuta meča.

Zanimljiv je bio kraj meča - Martel Vebster je pogodio dvije trojke i smanjio prednost Klivlenda na 113:115 na tri sekunde prije kraja. Potom je Džeret Džek promašio oba bacanja za Klivlend, ali Vašington za jednu sekundu nije uspio da napravi akciju za posljednji šut.

Trener Vašingtona Rendi Vitman bio je, blago rečeno, ljut na svoje igrače:

"Čekali smo posljednja četiri minuta da odigramo odbranu! Posljednjih četiri minuta!!! Svi će reći: da, ali ste uspjeli da se približite i imate šut za pobjedu. Ne, nismo! Samo smo u posljednja četiri minuta pookazali da hoćemo", rekao je on.

Legenda svjetske košarke, Stiv Neš proslavio je 40. rođendan na lijep način. Postigao je 19 poena u pobjedi Lejkersa nad Filadelfijom 112:98.