Preokret Bajerna, demonstracija sile Reala

Bavarci savladali Lokomotivu Kubanj (82:79), iako su na kraju prve četvrtine gubili 14:30. Madriđani se nisu oznojili protiv Žalgirisa (108:72).

Košarkaši Bajerna napravili su u petak uveče značajan korak u trci za plasman u eliminacionu fazu Evrolige. Na svom terenu pobijedili su goste iz Kazanja, u uzbudljivoj utakmici.

BAJERN - LOKOMOTIVA KUBANJ 82:79 (14:30, 26:20, 22:15, 20:14)

Tim Svetislava Pešića tako je stigao i do trećeg trijumfa u Grupi F, pa se na kraju prvog dijela takmičenja može podvući crta i konstatovati da u Grupi F skor 3-4 imaju tri tima: Galatasaraj, Lokomotiva i Bajern!

Iznad trija je vodeći dvojac CSKA-Real (6-1), a prati ih Makabi, sa skorom 5-2. Na dnu tabele su Žalgiris i Partizan, sa po jednim trijumfom i šest poraza.

Iako je Lokomotiva vodila u Minhenu 71:69 šest minuta prije kraja, Bavarci su preokrenuli serijom 7:1 do minut i po prije završetka. Zatim je počela penal završnica, u kojoj ruka četiri puta nije zadrhtala Malkomu Dilejniju i Hajku Šafarciku.

Najefikasniji igrač pobjedničkog tima bio je upravo Dilejni, sa 18 poena. Boris Savović ubacio je pet. U poraženoj ekipi istakli su se Krunoslav Simon sa 19 poena i Ričard Hendriks sa 14, uz 12 asistencija.

Lokomotiva će imati za čim da žali, za razliku od Žalgirisa.

Litvanski predstavnik je u prošlom kolu savladao beogradske crno-bijele, ali u Madridu nije imao razlog ni za tračak nade.

REAL - ŽALGIRIS 108:72 (34:21, 26:16, 32:13, 16:22).

Domaći su očekivano kontrolisali meč od početka do kraja. Najefikasniji je bio Rudi Fernandez, sa 20 poena. Svi igrači "kraljevskog kluba" upisali su se u listu strijelaca osim Alberta Martina.

Za goste je najviše poena ubacio Džastin Dentmon, 21.

"Kraljevski klub" igraće i sljedeće nedelje pred svojim navijačima, protiv Partizana.

(MONDO, foto: MN Press)