ABA: Vojvoda srušio Igokeu!

Košarkaši Igokee poraženi su od Solnoka u Mađarskoj sa 79:72 (18:18, 14:17, 24:19, 23:18) u utakmici 21. kola ABA lige. Mega "razbila" Široki.

Najzaslužniji za trijumf domaćina bio je u subotu nezaustavljivi David Vojvoda, koji je postigao 28 poena od kojih pet trojki iz sedam pokušaja što je prelomilo meč.

Imali su "igosi" priliku da uvedu susret u neizvjesnu završnicu, ali je u odsutnom momentu zadrhtala ruka Siniši Štembergeru iza linije 6.75,a osim toga nisu imali rješenja za dalekometnu paljbu Vojvode čak i sa osam metara, pa se tim Vlade Jovanovića malčice udaljio od plasmana na završni turnir ABA lige.

Upisali su njegovi izabranici deveti poraz, dok su Mađari uknjižili sedmu pobjedu...

Najbolji u timu Aleksandrovčana bili su Nemanja Gordić i Štemberger sa po 17 poena, dok je Branko Jorović ubacio pogodak manje. Kod Mađara, pored Vojvode, odskočili su Džastin Holidej sa 12 i Tomislav Ivošev odnosno Strahinja Milošević sa po dva koša manje.

Gosti u početku utakmice nisu imali rješenja za domaće igrače, ali prednost Mađara nijednog trenutka nije prelazila pet poena u prvoj četvrtini.

Držali su se "igosi" u prvom kvartalu nošeni iskusnim Brankom Jorovićem i Sinišom Štembergerom pa je na isteku 10. minuta rezultat glasio 18:18.

U drugom periodu se vodila prilično izjednačena borba i preovladavala je rezultaska klackalica. Čas jedni, čas drugi su bili u malenoj prednosti, da bi se na veliki odmor otišlo s vođstvom Aleksandrovčana od +3.

U trećoj četvrtini proradila je "dalekometna paljba" Igokee, postigli su pet trojki, Jorović dvije i po jednu Nemanja Gordić i Štemberger što se odrazilo na rezultat. Šampioni Bosne i Hercegovine su prvi put na meču stekli osjetniju prednost od devet poena (39:48).

Međutim, uslijedila je serija 8:0 domaćih koju je prekinuo Štemberger pogodivši sa zvukom sirene za +4, ali su i Mađari u finišu četvrtine počeli da pogađaju izvan linije 6.75, prvenstveno David Vojvoda pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa prednošću domaćina od dva pogotka (56:54).

U posljednjoj četvrtini se igralo uglavnom koš za koš. S mađarske strane briljirao je fantastični Vojvoda, koji je spriječio ulazak u neizvjesnu završnicu iako se do posljednjeg minuta držala Igokea.

A držala se zahvaljujući Gordiću, koji je poslije samo dva poena u prvom dijelu, dostigao svoj ovosezonski prosjek od 15-ak pogodaka i na kraju bio najefikasniji u taboru Aleksandrovčana.

Ipak, Vojvoda je sa osam metara svojom petom trojkom iz sedmog pokušaja odveo Solnok na +6 (73:67) pa je Jovanović pozvao minut odmora na 66 sekundi do kraja s planom da se hitno uzvrati s trojkom.

Međutim, Štemberger je pokušao, ali je lopta završila na obruču i tu je priča bila završena...

SOLNOK: Simon 6, Keler 2, Vojvoda 28, Tot, Rakić 2, Bader 0, Ivošev 10, Holidej 12, Milošević 10, Loren 9.

IGOKEA: Dozet 5, Jorović 16, Knežević, Gajović 2, Nikolić 8, Gordić 17, Gipson, Klještan, Bakić 3, Mirković, Štemberger 17, Bunić 4.

Mega se prošetala Pecarom!

I drugi predstavnik BiH u ABA ligi je uknjižio poraz, 16. ove sezone. Široki Primorka je na Pecari izgubila od Mega Vizure sa 72:86 (13:24, 20:19, 18:20, 21:23) i dodatno se "učvrstila" na dnu tabele koje dijeli sa Zadrom.

Hercegovci su već u prvoj četvrtini gubili sa 11 pogodaka i cijeli meč pokušavali da jure rezultat protiv ekipe iz Smedereva, ali su gosti rutinski sačuvali prednost do samog kraja upisavši deveti trijumf na Jadranu.

U redovima Mege Saša Avramović je ubacio 21, Nikola Jokić je dodao 17, a Nenad Miljenović je zabilježio dabl-dabl (15 poena i 13 asistencija). Iskusni Ratko Varda takođe je postigao 15 koševa.

U timu Jakše Vulića najefikasnije je bio Ivan Opačak sa 15 poena, Drago Pašalić je ubacio 12, a Džonatan Džons pogodak manje.

TABELA:
Cedevita 16-5, Crvena zvezda Telekom (-1) 16-4, Cibona 14-7, Partizan (-1) 14-6, Igokea 12-9, Budućnost (-1) 12-8, MZT Skoplje 10-11, Mega Vizura 9-12, Krka 9-12, Radnički 8-13, Olimpija (-1) 8-12, Solnok 7-14, Široki 5-16, Zadar 5-16.

(MONDO, foto: KK Igokea)