NBA: Nagetsi i Lejkersi igrali bez odbrana

"Trener nam je rekao da želi 40 poena po četvrtini. Nije se mnogo igrala odbrana u ovoj utakmici, ali bitno je da smo pobijedili" rekao Taj Loson.

U noći između petka i subote u NBA ligi je odigrano 11 utakmica, a pobjedu kao gost ostvario je samo Memfis savladavši Čikago 85:77.

Najviše uzbuđenja viđeno je u duelu Dalasa i Portlanda, koji su Mavsi dobili 103:98, iako su u jednom trenutku uspjeli da prokockaju čak 30 poena prednosti i dozvole gostima da povedu sedam razlike!

Ipak, serijom 11:0 u posljednjoj dionici, Dirk Novicki i družina došli su do pobjede protiv najofanzivnijeg tima lige.

Novicki je predvodio Dalas s 22 poena, Hose Kalderon je ubacio 19, a Monta Elis 17. U Portlandu je najefikasniji bio Lamarkus Aldridž s 30 poena i čak 17 skokova, dok je Vesli Metjus ubacio 26 poena.

"Lud" meč bez odbrana, u kojem je postignuto čak 260 poena odigran je u Pepsi centru, gdje je Portland po treći put ove sezone savladao najlošije rangirani tim Zapadne konferencije - Los Anđeles Lejkerse.

Sjajno veče u pobjedničkom timu imali su Kenet Farid (rekord karijere - 32 poena, 13 skokova) i Taj Loson (30 poena, 17 asistencija), dok je goste predvodio Pau Gasol s 27 poena, a po 24 ubacili su Džordan Farmar i Rajan Keli (imao i 11 skokova).

"Trener nam je rekao da želi 40 poena po četvrtini. Nije se mnogo igrala odbrana u ovoj utakmici, ali bitno je da smo pobijedili", rekao je odlični Taj Loson, poslije čijeg je povratka na teren nakon povrede Portland vezao tri utakmice u kojima je ekipa prosječno postigla 125 poena.