NBA: Povratak Nedovića ne teren!

Poslije duge pauze, djelimično zbog povrede, Nemanja Nedović igrao ponovo za Voriorse, i pobijedio. Raduljica protiv Pekovića. Zaigrao i Bajnam.

Voriorsi su zabilježili petu uzastopnu pobedu, ubjedljivo savladavši Dalas sa 108:85.

Nedović je u igri proveo skoro 5 minuta, i završio meč sa 2 poena, 1 asistencijom i 1 izgubljenom loptom.

Najbolji u Golden Stejtu bio je Australijanac Bogut sa 15 poena i 10 skokova, dok je kod gostiju najefikasniji bio Monta Elis sa 15 koševa.

Voriorsi su sada sa skorom 41-24, šesti na zapadu, sa tri pobjede više od Dalasa.

Zanimljivo je bilo i u Minesoti, gdje su domaći Timbervulfsi pobedili Milvoki Bakse sa 112:101. Pobjedu domaćinu donio je prije svega odlični Kevin Lav sa 27 poena, 10 skokova i 6 asistencija, a odličnu partiju pružio je i Kevin Martin koji je ubacio 26 poena.

U Minesoti se desio i duel dva bivša centra Partizana, iako je Miroslav Raduljica proveo na terenu samo 3 minuta, uspio je da ubaci 5 poena, dok je Nikola Peković kao starter meč završio sa 14 poena i 8 skokova.

Svoj niz pobjeda nastavili su San Antonio Sparsi koji su ubilježili sedmi uzastopni trijumf, pritv zahuktalih Bulsa, 104:96. Slabo veče Tima Dankana (4 poena), izvukli su "drugovi veterani", Manu Đinobili i Toni Parker sa 22, odnosno 20 koševa.

Nekadašnji centar Lejkersa i velika NBA nada, Endrju Bajnam je konačno debitovao za Indijanu, i to vrlo uspešno. On je doprinio pobjedi Pejsersa nad Bostonom sa 10 skokova i osam poena. Indijana je pobijedila Boston sa 94:83.

U ostalim mečevima večeri, Memfis je pobijedio Portland sa 109:99, Oklahoma - Hjuston 106:98 i Detroit - Sakramento 99:89.