KLS: Zvezda bez milosti za FMP

Crveno-bijeli ostvarili laku i ubjedljivu pobjedu u Železniku (87:65), sačuvavši perfektan skor i u 9. kolu Superlige.

U svojoj trenažnoj hali, u duelu protiv nekolicine igrača koji su početkom sezone prošli pripreme sa Zvezdom, tim Dejana Radonjića ostvario je i devetu ligašku pobjedu.

Koncentrisanijom igrom nego u Čačku, lider Superlige nije dozvolio protivniku da ga ugrozi ni u jednom momentu. Pobednik je bio odlučen već na poluvremenu.

FMP - CRVENA ZVEZDA TELEKOM 65:87 (16:31, 13:22, 16:18, 20:16).

Pogodivši čak devet šuteva za tri u prve dvije četvrtine, izabranici Dejana Radonjića stekli su nedostižnu prednost prije odlaska na odmor (53:29) i ostatak meča iskoristili za odmor i razigravanje.

Svi igrači pobjedničkog tima ubacili su bar po koš, a dvocifren učinak imali su Marko Simonović, sa 19 poena (4/6 za tri, 5 sk), Raško Katić sa 16 i Jaka Blažič sa 11. U dresu FMP-a najefikasniji je bio Đorđe Kaplanović (15 poena, sedam skokova).

Crveno-bijeli su devetim uzastopnim trijumfom završili mini seriju utakmica van "Pionira" (Metalac, Borac, FMP). U narednom kolu, 17. maja, dočekaće Mega Vizuru na svom parketu.

Tim Milana Gurovića doživio je i šesti uzastopni poraz. Tokom vikenda će gostovati Borcu u Čačku.

Košarkaši Zvezde istrčali su na teren obučeni u majice "Svi na Marakanu" i tako se priključili pozivu navijačima da u četvrtak gledaju fudbalsku utakmicu Crvena zvezda - OFK, u kojoj bi pobjeda donijela crveno-bijelima titulu.

FMP: Čović 12, Gudurić 9 (1/6 za tri, 4 sk), Džaković, Đukanović 12, Kaplanović 15 (7 sk), Dobrić, Peković 4, Mišanović 4, Matić 2, Smiljanić 3, Šturanović 2, Dunđerski 2.

ZVEZDA: Rebić 2, Mitrović 4, Lazić 4, Blažič 11 (4 as), Simonović 18 (4/6 za tri, 5 sk), Marjanović 9 (9 sk), Radenović 1, Katić 16, Nelson 8 (2/3 za tri, 5 sk, 4 as), Dženkins 5 (6 as), Lipovij 7, Tejić 2 (6 sk).

Skoro potpunom kontrolom skoka pod oba obruča (42:27) i preciznijim šutevima i za dva (22-42, 18-44) i za tri poena (10-23, 5-20), crveno-bijeli su priredili rezultatski nezanimljivu utakmicu za oko 1.000 posjetilaca hale u Železniku.

Podatak da su već u 15. minutu, svojom sedmom trojkom (Jake Blažiča) poveli 24 poena prednosti (43:19) dovoljno govori koliko su "panteri" bili u stanju da pariraju favoritu.

Vođstvo Zvezde 81:52 u 36. minutu nagovještavalo je potpunu rezultatsku katastrofu domaćina. Radonjićevi igrači tek tada su "pritisli kočnicu" i dozvolili protivniku da koliko-toliko ublaži poraz.

PAROVI 9. KOLA:

FMP - Crvena zvezda Telekom 65:87

U srijedu:

Radnički - Crnokosa 19.00
Mega Vizura - Metalac 19.30
Partizan - Borac 19.30

TABELA: Crvena zvezda Telekom 9-0, Partizan 7-1, Mega Vizura 5-3, Radnički 4-4, Metalac 3-5, FMP 2-7, Crnokosa 2-6, Borac 1-7.

(MONDO, Foto: MN Press)