KLS: Radnički "raščupao" Crnokosu

Kragujevčani u 9. kolu Superlige održali ekipi iz Kosjerića košarkaški čas - pobijedili sa više od 50 poena razlike (109:58).

Radnički je po kišnom i sumornom danu razveselio svoje navijače. U Kragujevcu je u 9. kolu Superlige ubjedljivo nadigrao Crnokosu, rezultatom 109:58 (15:18, 31:9, 30:11, 33:20).

A početak meča uopšte to nije nagovještavao. Naprotiv, gosti iz Kosjerića odlično su se držali u prvih 10 minuta, čak su imali i vođstvo. Ipak, u nastavku Radnički je krenuo u ofanzivu i iz minuta u minut samo je dodavao gas.

Glavne uloge u trijumfu domaćina odigrali su Stefan Birčević sa 20 poena, Sava Lešić upisao je 16, Dušan Mlađan 12, a Nikola Kalinić, Marko Marinović, Miloš Dimić i Marko Brkić po 10 poena.

Kod Crnokose jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio je Milan Janjušević, koji je postigao 10 pogodaka.

Radnički je upisao peti trijumf u Superligi, dok je Crnokosoj to bio sedmi poraz.

(MONDO, Foto: MN Press)