Šampion krenuo porazom kod kuće

Slabija za Šarića i Planinića, Cibona na startu nove ABA sezone izgubila od Olimpije - 80:85 (21:19, 12:24, 25:22, 22:20).

Od senzacionalnog trijumfa na Fajnal foru u Beogradu, preko raspršenog sna o Evroligi, usvojenog projekta za finansijski spas kluba, do lagano izgubljene utakmice pred 1.000 svojih navijača.

Takav je u najkraćem bio put KK Cibona u poslednjih pet-šest meseci.

Bez Darija Šarića i Darka Planinića, Zagrepčani više nisu ekipa za vrh tabele, a to se videlo u susretu sa Olimpijom, koja je pet minuta pre kraja imala 17 poena prednosti (61:78) i onda sve dovela u pitanje.

Otpisana Cibona se vratila u život serijom od 13:0 (74:78), uz sedam poena veterana Davora Kusa, nakon čega je meč ušao u penal-završnicu.

"Zmajčeki" su slobodna bacanja ukupno šutirali 23/42, međutim, Luka Rupnik i Marko Marinović bili su sigurni kada je bilo najpotrebnije.

Domaćin je, inače, imao poslednji napad za izjednačenje na 83:83, u kome je Siriščević nerezonski ušao u reket i pokušao da postigne koš za dva poena. Ne samo da nije pogodio, nego se i obrukao, ne dobacivši loptu do obruča, iako ga niko nije ometao!?

Srpske sudije Uroš Obrknežević i Milivoje Jovčić "trenirale su strogoću" na Džerelu Blesingejmu, koji je zbog dve tehničke greške u kratkom razmaku (četvrta i peta lična), morao na klupu već u 28. minutu.

Nije potrebno naglašavati kakva je bila reakcija publike na izbacivanje udarnog plejmejkera "vukova sa Tuškanca"...

CIBONA: Lalić 16 (7sk), Jagodić Kuridža 15 (4sk), Blesingejm 14 (11as, 5izg).

OLIMPIJA: Nikolov 21, Rupnik 15, Marinović 11 (6sk, 5as), Dino Murić 10 (7sk).

Crvena zvezda Telekom u prvom meču dana je pobedila Levski 85:55, dok se u subotu sastaju: Krka - Cedevita, Solnok - Partizan, Mega Vizura - MZT Skoplje, Zadar - Igokea i Budućnost - Metalac.