SKANDAL: Prekid u Sofiji, tuča navijača!

Utakmica između Levskog i Partizana prekinuta po završetku prve četvrtine zbog upada navijača domaćeg tima na parket i tuče na tribinama. Dvorana ispražnjena, utakmica se nastavlja.

SKANDAL: Prekid u Sofiji, tuča navijača! Izvor: MONDO

Izvor: MONDO Neverovatne scene su se dogodile u Sofiji po završetku prve četvrtine utakmice 8. kola ABA lige između Levskog i Partizana (pri rezultatu 14:21).

Prema informacijama bugarskih medija povod za nerede bio je ulazak nekoliko navijača crno-belih u halu. Pristalice "parnog valjka" primećene su iza klupe svog tima i istog trenutka navijači debitanta u ABA ligi započeli su obračun, iako gosti nijednog trenutka nisu provocirali.

Tokom uobičajene, dvominutne pauze između prve i druge četvrtine, bugarski huligani su preskočili ogradu i preko parketa se zaleteli ka drugom delu gledališta, odmah pored klupe košarkaša Partizana. Došlo je do bliskog kontakta, a letele su i stolice, sve u neposrednoj blizini crno-belih košarkaša.

Policija nije reagovala na vreme tako da su u jednom trenutku igrače Partizana štitile kolege iz Levskog. Na sreću niko nije napadnut, ni povređen. Nedugo posle, košarkaši oba tima su se povukli u svlačionice.

Univerzitetska dvorana u glavnom gradu Sofije ima samo dve bočne tribine i za utakmicu sa Partizanom bila je ispunjena do poslednjeg mesta.

Grobari i navijači sofijskog CSKA, najvećeg rivala Levskog, imaju prijateljski odnos i to bi mogao da bude razlog velike tuče.

Izvor: MONDO

"Srbe na vrbe", orilo se u nekoliko navrata dvoranom!

Utakmica je prekinuta, ali je, ipak, nastavljena posle pražnjenja tribina i ukupno oko 40 minuta pauze.