Krka u seriji poraza

Početkom sezone jedan od lidera ABA lige, u subotu je izgubio četvrti meč zaredom.

Krka u seriji poraza Izvor: MN PRESS

Zadar - Krka 79:69 (Florens 19, Ivanov 16, Ramljak 16 - Joksimović 17), na premijeri 10. kola regionalnog takmičenja.

Pobednik se mogao naslutiti već u 12. minutu, kada je domaćin poveo rezultatom 30:11.

Krka je većim delom utakmice bila u dvocifrenom zaostatku, a zapretila je serijom od 12:0 između 26. i 28. minuta, smanjivši na 55:49. Međutim, Zadar je odbio taj napad i ušao u poslednju četvrtinu sa 14 poena prednosti.

Zadrani su popravili skor na 3-7, dok je Krka posle početnih 3-0 i 5-1 oborila svoj procenat uspešnosti na 50 odsto (5-5), tako da polako gubi korak u borbi za plasman u plej-of.

Tim Aleksandra Džikića u prvim kolima je savladao Cedevitu kod kuće i Partizan u Pioniru, nedavno je pružio jak otpor Crvenoj zvezdi, ali očigledno je da povrede nekih važnih igrača i "kratka" klupa čine svoje.

U subotu se sastaju još Olimpija - MZT i Budućnost - Solnok, "večiti" derbi je u nedelju od 19 časova.