Solnok ozbiljno pretio u Podgorici

Drugoplasirani tim ABA lige strepeo je za pobedu praktično do poslednjeg minuta.

Budućnost je pobedom nad Solnokom 75:68 nastavila da drži korak sa vodećom Crvenom zvezdom, ali su gosti iz Mađarske u "Morači" naterali favorita da se dobro pomuči u subotu uveče.

Solnok je krajem prvog poluvremena poveo sa devet poena razlike (30:39, 33:42), da bi Vladimir Dašić trojkom pokrenuo seriju, koja je u trećoj četvrtini išla do 12:0.

Budućnost je preuzela vođstvo, međutim, bila je to "tesna" utakmica sve do tri-četiri minuta pre kraja, kada je njena prednost prvo dostigla šest, osam, pa maksimalnih "plus 10" (66:56).

Usledilo je prerano opuštanje "đetića" i Solnok se u finišu trojkama Gipsona i Strahinje Miloševića primakao na 69:67.

Rejnolds je potom ubacio oba, a Lorant samo jedno slobodno bacanje (71:68), da bi Dašić svojom drugom trojkom, postignutom u 40. minutu, konačno rešio pitanje pobednika.

I Olimpiji je protiv MZT Skoplja trebalo čitavo poluvreme da uhvati željeni ritam, ali krajem treće četvrtine je otpor gostiju počeo da slabi i u "Stožicama" nije bilo neizvesnosti - 69:56.

"Zmajčeki" su se bar privremeno izdvojili na četvrtoj poziciji, a do kraja 10. kola mogu da ih sustignu Partizan i Mega.

Mega Leks - Cedevita 18.00

TABELA: Zvezda 9-0, Budućnost 9-1, Cedevita 6-3, Olimpija 6-4, Partizan 5-4, Mega 5-4, Krka 5-5, Solnok 5-5, Metalac 4-5, Cibona 3-6, Zadar 3-7, MZT 3-7, Igokea 2-7, Levski 1-8.