Erceg u formi pred Zvezdu

Galatasaraj slavio na gostovanju Ted Ankari. Zoran Erceg ubacio 24 poena, Vladimir Micov "prelomio" meč sa osam.

Erceg u formi pred Zvezdu Izvor: MN PRESS

Zoran Erceg u dresu Galate, arhivska fotografija
Košarkaši Galatasaraja pripremaće se za utakmicu protiv Crvene zvezde Telekom (petak, 21.00 čas) dobro raspoloženi.

U nedelju uveče slavili su na teškom gostovanju TED Ankari, izborivši se sa borbenim domaćinom. Važne, možda i odlučujuće poene postigli su srpski internacionalci Zoran Erceg i Vladimir Micov.

TED je u 33. minutu vodio 59:53, pre nego što je počela serija turskog viceprvaka 10:0. Erceg je trojkom izjednačio na 59:59, a Micov je potom sa dve uzastopne trojke doneo Galati vođstvo 69:64. Domaćin nije imao snagu da pruži veći otpor do kraja.

TED ANKARA - GALATASARAJ 67:75 (16:17, 19:19, 18:15, 14:24)

Zanimljivo je da je Micov postigao sve poene (8) u poslednjoj četvrtini. Erceg je bio najefikasniji igrač meča, sa 24 poena (12 skokova).

Za domaće je nastupio srpski internacionalac Vanja Plisnić i završio utakmicu sa pet poena, tri skoka i dve asistencije.

Ekipa Ergina Atamana tako je pobedila posle dva poraza (Real, Istanbul BB). U dva meča Top 16 faze Evrolige ima i jedan trijumf, jer je u prvom kolu kod kuće savladala Žalgiris. Na tabeli turskog prvenstva zauzima sedmo mesto, sa skorom 8-7.

GALATASARAJ: Karter 8 (4 sk), Jang 10 (11 sk), Micov 8, Erceg 24 (12 sk), Gonlum 4 (2 sk), Marić, Arojo 10 (6 as), Guler 3 (4 sk), Arslan 8.