Neverovatno: Očajni Teo presudio Dudi i Krletu!

Teodosić je u Istanbulu igrao najgori meč u sezoni, sve do napada kada je trebalo rešiti utakmicu. Onda je, naravno, pogodio.

Neverovatno: Očajni Teo presudio Dudi i Krletu! Izvor: MN PRESS

Delovalo je da Efes može da postane prvi klub koji je ove sezone pobedio CSKA u Evroligi, ali je "armija" stekla najveću prednost na utakmici u - poslednjem minutu!

Ove sezone uspeh je ući u neizvesnu završnicu u mečevima sa CSKA iz Moskve.

Košarkaši Anadolu Efesa su jedni od timova kojima je to pošlo za rukom, ali ostaje da važi da niko, a "armija" je odigrala 13. utakmicu, nije bio bolji od ekipe Dimitrisa Itudisa.

U utakmici 3. kola Grupe F: Efes - CSKA 69:78 (18:11, 14:23, 19:20, 18:24)!

Par sekundi pre kraja bilo je celih 12 poena razlike, pre nego što je trojkom uz sirenu Dontaje Drejper postavio konačnih 69:78. A, bilo je neizvesno, iako tako ne izgleda.

Uz pet poena Drejpera u nizu, dvojka i trojka za 64:66, Efes je u poslednja tri minuta meča pred 8.000 navijača u "Abdi Ipekči" dvorani u Istanbulu, ušao sa realnim izgledima da napravi veliki uspeh. Međutim, u jednom napadu primio je šest poena i ostao kratkih rukava.

Tragičar utakmice, novajlija u timu našeg Dušana Ivkovića, Tomas Ertel, faulirao je zemljaka Nanda De Koloa i toliko burno odreagovao zbog toga, da su mu sudije dodelile i tehničku grešku, što je značilo da će posle tri slobodna bacanja lopta ostati u posedu Moskovljana.

De Kolo je pogodio sva tri penala, došao do 22. poena i uloge prvog strelca utakmice, a u posedu kojim je nagrađen CSKA trojku je u obruč stavio, pogađate, Miloš Teodosić!

Tako je serijom 0:6 za manje od 30 sekundi, Itudisov tim stekao prednost od 64:69, koja nije rezultatski rešila utakmicu, ali jeste ubila samopouzdanje turskog kluba, pre svih Ertela koji je već tada imao jeziv učinak od 1/4 u šutu za dva i 0/3 u šutu za tri, uz tri izgubljene lopte i tehničku koja je prelomila meč.

"Batrgali" su se još minut igrači Efesa, sve dok im neočekivani junak u ekipi CSKA, Eron Džekson, nije položio u obruč svoj 21. poen na meču za 64:71 i čekanje poslednje sirene.

CSKA u Moskvu ide sa 3-0 u grupi u kojoj perfektan može da ostane samo još Olimpijakos, dok je Efes doživeo prvi poraz u Top 16 fazi Evrolige, koji će naš košarkaš Nenad Krstić pamtiti po skromnom učinku u meču sa bivšim klubom - četiri poena, 2/6 iz igre, 0/2 sa penala, 2 skoka.

Miloš Teodosić završio je meč sa 11 poena, uz šut za tri poena 1/9, što onu presudnu trojku čini još vrednijom. Imao je i pet izgubljenih lopti i četiri asistencije.