Nemoćna Zvezda!

Galatasaraj bolji u tri od četiri četvrtine. Arojo i Karter u poslednjih 10 minuta "nokautirali" crveno-bele i ostavili ih na 0-3.

Nemoćna Zvezda! Izvor: MN PRESS

Nastavlja se čekanje na prvu pobedu Crvene zvezde Telekom u Top 16 fazi Evrolige!

Kada su to najviše želeli, izabranici Dejana Radonjića, jednostavno, nisu bili na visini zadatka.

Zvezda - Galatasaraj 65:74 (19:21, 16:12, 12:18, 18:23)!

Džastin Karter postigao je svih 10 poena u poslednjih pet minuta, u svom stilu pogađao je i Karlos Arojo kada je bilo najpotrebnije, a neuobičajeno nepreciznom Zoranu Ercegu i Keremu Gonlumu nekoliko puta se otvorio prostor za lake koševe, kao na treningu.

Ekipa koja se ponosi čvrstom odbranom, dozvolila je protivniku previše i zasluženo ostala na dnu tabele E grupe, sa skorom 0-3, Galatasaraj je posle "brejka" na obećavajućih 2-1.

Uz ovakvu igru, najbolje je više i ne pomišljati na neko od prva četiri mesta. Mada je činjenica da ima još dosta da se igra, čak 11 kola, Radonjić mora da svu energiju ekipe usmeri ka popravljanju igre.

Puna Kombank arena, sjajan kolorit, sve u znaku tragično nastradalog Marka Ivkovića, čiji portret je "gledao" utakmicu zajedno sa drugovima i priželjkivao pobedu nad rivalom koji je jesenas već pao na istom tom parketu.

Zvezda nije imala nikakav kontinuitet igre u napadu, nije uspostavila dominaciju preko Bobana Marjanovića (osim u prvoj četvrtini). U drugom poluvremenu su crveno-beli više pokušavali šutem spolja, ali 3/15 kada se podvuče crta, dovoljno govori koliko su bili uspešni.

Vodili su Marjanović i drugovi 43:41 sredinom treće četvrtine, bili rastrčani, pokušali da "prelome" rivala brzom igrom. Bez uspeha. Grešili su, gubili lopte i promašivali zicere kada su mogli da steknu nešto osetniju prednost. "Voz" je brzo prošao.

Galatasaraj je kaznio sve nesmotrenosti serijom od 0:7 (43:48) i u četvrtoj četvrtini, u pozicionoj igri, "naplatio" veće iskustvo i individualni kvalitet. Završnica nije bila ništa uzbudljivija nego pre dve nedelje kada je gostovao Real Madrid.

Sledeća evropska stanica: Barselona.

ZVEZDA: Vilijams 12 (4as, 4izg), Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4 (4sk), Lazić, Blažič 4, Kalinić 9 (5sk, 3as), Marjanović 18 (7sk), Tejić 1, Dženkins 6 (3as), Jović, Cirbes 9 (7sk).

GALATASARAJ: Karter 10 (4sk), Jang 4 (5sk), Micov 12 (3as), Erceg 4 (4sk), Gonlum 6, Pocius 11 (4sk), Marić 4 (7sk), Arojo 11, Guler 4, Arslan 8, Arar, Ural.

IZ MINUTA U MINUT

22.37 Crveno-beli su minut pre kraja prišli na 63:69, a Džastin Karter pogotkom uz faul Kalinića potvrdio da je ovo njegova četvrtina - 63:72.

22.31 Vilijams je trojkom doneo tračak nade, koji je Arojo istim oružjem odmah ugasio - 59:69! Mitrović promašuje i sada samo čudo može da spasi crveno-bele.

22.30 Gosti preko Micova i Kartera održavaju "plus 10" i idu ka pobedi u Areni - 56:66.

22.28 Mitrović sam na šutu za tri poena, pogađa dalji deo obruča... A, Karter pogađa trojku preko ruku Vilijamsa - 52:62 (36. minut)!

22.26 Vilijamsov pokušaj atraktivne asistencije je "pročitan", Erceg promašuje, ali Galatasaraj ima drugi napad i Arojo poentira teškim šutem iz trka! Pet minuta pre kraja, loša situacija po Zvezdu - 52:59.

22.25 Karter je zatvoren pod košem, ali Gonlum mu pravovremeno stiže u pomoć i postiže lake poene - 52:57 (34. minut).

22.24 Vilijams postiže važan koš sa "kapice" - 52:53, do kraja sedam minuta. Ali Gonlum lepo završava akciju "dva na dva" i opet je tri razlike. Vilijamsu "izlazi" trojka.

22.22 Karter blokira Kalinićev pokušaj zakucavanja, Jović promašuje trojku za izjednačenje.

22.21 Odbrana crveno-belih je popustila u poslednjih sekundu-dve, ali Erceg je ipak zakasnio... Dženkins ne pogađa.

22.20 Cirbes koš i slobodno bacanje - 50:53.

Izvor: MN PRESS 22.16 Kraj treće četvrtine 12:18... ukupno 47:51, slobodnim bacanjima Dženkinsa.

22.14 Drugi napad zaredom nema rotacije u odbrani i sada Pocius uspeva da se "ušeta" u koš, uz faul Marjanovića još na liniji slobodnih bacanja. Akcijom "2+1" donosi Galatasaraju rekordnih 45:51.

22.12 Marić na isteku napada pronalazi samog Arslana na krilu. Omaleni plejmejker ne greši - 43:46. Zvezda u lošoj seriji, Erceg prolazi Mitrovića na šest metara od koša i lako zakucava - 43:48!

22.11 Jović krade loptu Arslanu, ali Mitrović ne uspeva da poentira pod košem i kontra propada. Na drugoj strani levi horog Pociusa, uz pomoć table prolazi kroz obruč - 43:43 (28. minut).

22.08 Zvezda ponovo vodi! Iz promašaja Aroja izrodila se kontra Jovića i Dangubića, mladi krilni igrač skočio je do "krova" Arene i zakucao - 43:41 (26. minut).

22.04 Marjanović pogađa jednom rukom preko Janga i prekida seriju od 0:6.

Izvor: MN PRESS 22.02 Zvezda tri minuta bez koša u trećoj četvrtini. Na drugoj strani koševi Micova sa poludistance i "leđima" protiv Dangubića, kao i zakucavanje Janga iz ofanzivnog skoka - dovoljno za tajm-aut Radonjića. Galatasaraj vodi 35:39 (24. minut).

21.50 Zvezda šutira 13/24 za dva poena i samo 2/4 za tri. Gosti 9/18, odnosno 4/14. Zvezda za nijansu bolja u skoku i asistencijama, ali je i grešila nešto više.

21.46 STRELCI - ZVEZDA: Marjanović 10, Kalinić 7, Mitrović 4, Dženkins 4, Cirbes 4, Vilijams 3, Blažič 2, Tejić 1.

GALATASARAJ: Micov 6, Pocius 6, Arojo 6, Marić 4, Guler 4, Arslan 3, Jang 2, Gonlum 2.

21.43 Luka Mitrović uspeva da sačuva Aroja, trojka Portorikanca ne ulazi i Zvezda ima "plus dva" na polovini utakmice - 35:33 (19:21, 16:12).

21.39 Micov i Guler promašuju trojke, Dženkins poentira iz solo prodora, a Markus Vilijams se "diže" sa sedam metara i konačno se upisuje u strelce! Trojka - 35:33, navijači na nogama, do poluvremena još 13 sekundi!

21.36 Kalinić ne samo da je drugi strelac ekipe, nego je i jedini koji uspeva da iskreira za saigrače. Mitrović zakucava na njegov napravljen višak i dodavanje - 30:33 (19. minut).

21.34 Erceg šutira iz igre 0/4. Pocius je obezbedio novi napad, ali Zvezdu odbrana održava u rezultatskom priključku.

21.31 Izgubljena lopta Blažiča i promašaj Cirbesa pod košem. Arojo postiže trojku - 28:32 (17. minut).

21.28 Novi američki bek u Galatasaraju, Džastin Karter, prošao je Cirbesa, a onda se okliznuo i izgubio loptu kada je imao otvoren put ka košu. Zvezda posle tajm-auta može ponovo da povede - 28:29 (16. minut).

21.25 Litvanac Martinas Pocius pogađa dve trojke zaredom, Blažič upisuje svoje prve poene - 26:27.

21.21 Marić je ušao u seriju loših poteza, koja je kulminirala nesportskim faulom nad mladim Markom Tejićem, koji jednim slobodnim bacanjem donosi crveno-belima poen prednosti - 22:21. Poentira i Dženkins iz solo prodora - 24:21 (13. minut).

21.19 Marić je na startu druge deonice promašio zicer, a na drugoj strani mu je pobegao Cirbes i zakucavanjem završio brzu akciju - 21:21. Potom Dženkins krade loptu Mariću, a Cirbes je gubi...

21.17 Kraj prve četvrtine! Galatasaraj je dobio 19:21. Kalinić je još jednom uspešnom solo akcijom preokrenuo na 19:18, ali je Ender Arslan preko Stefana Jovića ubacio trojku. Šteta, Zvezda je mogla da faulira koji sekund pre kraja, jer nije ispunila bonus...

21.14 Micov šuterski raspoložen, ali i Kalinić - 17:18 (9. minut).

21.12 Marić je još jednim košem produžio seriju Galatasaraja na 0:8, a onda Nikola Kalinić konačno uzvraća trojkom, kao u Tel Avivu prošle nedelje - 13:14 (7. minut).

21.11 Promašaj Dženkinsa sa distance, a na drugoj strani jednostavan "pik end rol" Gulera i Marića - 10:12.

21.09 Zvezda nema dobru organizaciju napada, preciznije, Markus Vilijams kao da opet nije raspoložen za igru. Druga uzastopna njegova greška vodila je kontri za izjednačenje na 10:10.

21.08 Loš pas Vilijamsa, pogodak Micova unutar linije za tri poena - 10:8 (5. minut).

21.04 Mitrović blokira Janga, Kalinić trči u kontru i asistira Marjanoviću za zakucavanje - 8:4 (3. minut). Šest poena centra crveno-belih.

21.01 Prvi koš na utakmici delo je Bobana Marjanovića, uzvraća Patrik Jang - 2:2.

20.50 Navijači Zvezde priredili su "iznenađenje" igračima Galatasaraja...

20.47 Celim tribinama istaknuta je koreografija sa porukom: "Srce heroja zauvek živi ne mogu da ga ubiju, srce heroja večno će da kuca za Zvezdu, Sever i Srbiju". Iza koša nastupa guslar Marko Šćepanović.

20.43 Uvrede Srbima u gostujućem timu. Zoran Erceg i Vladimir Micov nazvani su "Turcima", uz dobro poznati "drugi stih". Aleks Marić je pošteđen skandiranja, iako je nekada bio centar Partizana. Podsetimo da je Srbin iz Australije pojačao Galatasaraj pred početak Top 16 faze, tako da je "novi" u rivalstvu dva kluba.

20.35 U dvorani su prisutne jake snage bezbednosti, koje su formirale dva "prstena" između terena i tribina. Prvi čini civilno obezbeđenje, drugi Žandarmerija.

20.30 Ekipa Galatasaraja istrčala je na zagrevanje uz zvižduke i skandiranje cele dvorane "Ivković Marko!"

20.25 Tribine su gotovo pune.

20.20 Ulaznice se mogu naći kod tapkaroša po redovnoj ceni (600 dinara).

20.15 Kako se bliži početak meča, policija zadržava grupe na ulazu nešto duže nego do sada. Navijači s vremena na vreme pevaju "Ko ne skače taj je Turčin".

20.10 Evo kako je bilo ispred Arene oko dva sata pre utakmice...

Gosti iz Turske (među njima i srpski igrači Vladimir Micov i Zoran Erceg) doputovali su u Beograd u petak malo nakon podneva, čarter letom. Vratiće se kućama odmah posle utakmice.

Po sletanju u glavni grad Srbije, delegacija Galatasaraja na čelu sa predsednikom kluba Dojgunom Jarsuvatom posetila je Novo bežanijsko groblje i poklonila se senima Marka Ivkovića, navijača Zvezde ubijenog u Istanbulu u vreme odigravanja prethodne utakmice istih timova.

Jarsuvat je zajedno sa predsednikom crveno-belih Nebojšom Čovićem u petak popodne izašao pred novinare u hotelu Hajat i poslao apel navijačima da sve prođe u miru. Govorio je o tome da su Srbi bili osnivači Galate i zahvalio srpskim državnim i bezbednosnim organima na prijemu i sigurnom boravku u zemlji.

Utakmica počinje u 21.00 čas u Kombank areni, u kojoj se sprema velika koreografija. To će biti peti međusobni okršaj dva tima u istoriji. Zvezda je ostvarila jednu pobedu, prošle jeseni, na istom parketu.

Delije su u nedelji uoči utakmice apelovali na sve da meč protekne mirno i da bude prodat što veći broj majica sa likom ubijenog Marka Ivkovića i porukom: "Živiš". Očekuje sa da ih više od 5.000 navijača obuče i da tako stvori lepu sliku na gornjem "prstenu" novobeogradske dvorane.

Ulaznice za utakmicu puštene su u prodaju u sredu u 10.00 časova, a "planule" su pre podneva, kao i uoči utakmice protiv Reala, pre dve nedelje.