EL: Da se zna ko je zeleniji!

U duelu dva bivša prvaka Evrope, u okviru Zvezdine Grupe E, bolji je bio trofejniji tim. I to rutinski... Gaudlok tragičar u timu Fenera.

EL: Da se zna ko je zeleniji! Izvor: MN PRESS

U duelu dva bivša prvaka Evrope zelene boje, sve je već bilo rešeno posle osam minuta igre u Atini.

Panatinaikos je došao do brzih 16:3 i 20:8, što u košarci ne znači i dobijenu utakmicu, ali je ove večeri to bio slučaj. Nijednog trenutka do kraja utakmice pobeda Panatinaikosa nije došla u pitanje.

Na poluvremenu bilo je 15 poena prednosti, na kraju treće 21 razlike za Grke, koji su potom odmorili vodeće igrače.

Na kraju: Panatinaikos - Žalgiris 77:58 (24:16, 22:17, 17:9, 14:16)!

PAO 4. kolo čeka sa skorom 2-1, dok je Žalgiris pao na 1-2.

GAUDLOK SKUPO KOŠTA OBRADOVIĆA!

Endrju Gaudlok enormno košta Fenerbahče ove sezone. I finansijski i rezultatski.

Uprkos tome što je ove sezone imao nekoliko sjajnih individualnih nastupa, sve će veći broj utakmica u kojima je uzeo ulogu tragičara. Takva je i ova 3. kola Grupe F, u kojoj je Gaudlok isilio dva najvažnija napada za Fener i dopustio Vasilisu Spanulisu da mu pokaže kako se to radi na drugoj strani.

Fenerbahče - Olimpijakos 68:74 (22:16, 14:27, 16:13, 16:18).

Gaudlok je, bez ikakve potrebe, na 1:11 do kraja, a pri rezultatu 68:68, opalio neizgrađen šut za tri poena i promašio, pa je stvar morao da spašava Jan Veseli, koji je nekako uspeo da izblokira šut Spanulisa, na 50 sekundi pre kraja i tako dodeli Feneru još jedan napad za vođstvo i kontrolu završnice utakmice, ali...

U napadu koji je usledio, Gaudlok se zatrčao na Meta Lodžeskog, izgubio korak, umalo se sapleo, ali i naterao rivala da padne, pa se vratio unazad i šutnuo novu trojku, opet u prvoj trećini napada i ponovo promašio!

Ali, ovog puta kazna je bila neizbežna.

Bez puno čekanja, Spanulis se digao na novu trojku, preko ruke, van balansa i - pogodio za 68:71, na samo 19 sekundi pre kraja.

To je našeg trenera Željka Obradovića nateralo na hitan tajm-aut, ali avaj. Novajlija Nikos Zisis, posle minuta odmora i nacrtane akcije, dodao je loptu u ruke direktno Lodžeskom i tu je bio kraj.

Najzaslužniji za pobedu grčkog tima bili su Met Lodžeski sa 18 poena i osam skokova i Vasilis Spanulis sa 16 poena i pet asistencija.

Gaudlok je insistirao da on bude taj koji će rešavati meč, uprkos tome što je naš Bogdan Bogdanović bio u šuterskoj formi u četvrtoj četvrtini u kojoj je vezao dve trojke i polaganje za samo nekoliko minuta.

U ekipi Fenerbahčea, koju predvodi srpski trener Željko Obradović, najefikasniji je bio Gaudlok sa 23 poena, s tim da je šutirao trojke 5/11 i promašio poslednja tri šuta na meču. Jan Veseli dodao je 13 poena, uz pet skokova, Bogdanović 10 poena, a Nemanja Bjelica devet poena i šest skokova.

Olimpijakos ima tri pobede iz tri utakmice, dok je Fenerbahče ostvario skor od pobede i dva poraza.

U sledećem kolu, 22. januara, Fenerbahče će igrati na gostovanju u Milanu, a Olimpijakos na svom terenu protiv Laborala.

LUDA SERIJE LABORALA ZA POBEDU!

Košarkaši Nižnji Novgoroda bili su nadomak pobede u Vitoriji, ali su doživeli ubedljiv poraz!

Naime, pri rezultatu 65:70, na svega 3:08 do kraja, igrači Laboral Kuće napravili su seriju 16:1 i trojku ruskog tima za utehu na 12 sekundi pre kraja dočekali sa lagodnih 81:71.

Na kraju: Laboral Kuća - Nižnji Novgorod 81:74 (17:18, 14:17, 21:17, 29:22)!

U furioznih tri minuta Baskijaca, pogađali su Tornike Šengejla, Fabijen Kozer, Majk Džejms i Kolton Ajverson, dok su na drugoj strani Trej Tompkins i Tarens Kinzi sve promašili.

REZULTATI 3. KOLA:

Grupa E

Panatinaikos - Žalgiris 77:58 (24:16, 22:17, 17:9, 14:16)
/Papas 14, Gist 12, 6 sk - Čeri 13, 4 sk/

Crvena zvezda - Galatasaraj 65:74 (19:21, 16:12, 12:18, 18:23)
/Marjanović 18, 7 sk - Micov 12, Arojo 11/

U četvrtak

Makabi - Barselona 70:68 (15:13, 21:15, 17:19, 17:21)
/Pargo 20, 7 as, 3 sk, Smit 15, 5 sk - Tomić 21, 10 sk/

Alba Berlin - Real Madrid 61:79 (15:16, 19:20, 10:19, 17:24)
/Rendfro 13, 4 sk, 5 izg, Meklin 12, 5 sk - Ljulj 13, 4 as, Rodrigez 12, 7 as/

TABELA: Real 3-0, PAO 2-1, Makabi 2-1, Galatasaraj 2-1, Alba 1-2, Barselona 1-2, Žalgiris 1-2, Zvezda 0-3.

Grupa F

Fenerbahče - Olimpijakos 68:74 (22:16, 14:27, 16:13, 16:18)
/Gaudlok 23, 4/9 za dva, 5/11 za tri - Lodžeski 18, 8 sk/

Laboral Kuća - Nižnji Novgorod 81:74 (17:18, 14:17, 21:17, 29:22)
/Džejms 14, 5 sk - Ročesti 25, 5 as/

Unikaha Malaga - Emporio Armani 77:84 (17:22, 22:16, 22:27, 16:19)
/Tulson 13, 4 izg - Đentile 20, Kleiza 15/

U četvrtak

Anadolu Efes - CSKA Moskva 69:78 (18:11, 14:23, 19:20, 18:24)
/Perperoglu 17, 7 sk, Šarić 14, 3 sk, Krstić 4, 2/6 za 2 - De Kolo 22, 8 sk, 4 ukr, Džeksin 21, 8/8 za dva/

TABELA: CSKA 3-0, Olimpijakos 3-0, Efes 2-1, Nižnji 1-2, Fenerbahče 1-2, Laboral 1-2, Armani 1-2, Unikaha 0-3.