Tajrek pre sirene, Orlando crveneo

Nju Orleans slavio protiv Toronta u poslednjim sekundama, Oklahoma "pregazila" Orlando.

Košarkaši Nju Orleansa savladali su Toronto u gostima rezultatom 95:93, a najzaslužniji za taj trijumf bio je Tajrek Evans.

Evans je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, postigao je 26 poena, ali i odlučujuće poene 1,6 sekundi pre kraja meča. On je tako doneo Nju Orleansu prvu pobedu nad Torontom posle sedam utakmica.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Demar Derozan sa 22 poena.

...

I košarkaši Oklahome upisali su pobedu na gostovanju. Pobedili su Orlando sa ubedljivih 127:99.

Oklahoma, koja je prekinula niz od četiri poraza u gostima, gospodarila je terenom - imala je i 38 poena prednosti, a u prvom poluvremenu uspela je da zabeleži čak 79 poena (37 u prvoj četvrtini i 42 u drugoj).

Pobednike su predvodili Kevin Durent sa 21 poenom i Rasel Vestbruk koji je ubacio 17, dok je u poraženoj ekipi bolji od ostalih bio Viktor Oladipo sa 23 poena.

Trijumf u poslednjoj utakmici večeri zabeležio je i San Antonio. Pred svojom publikom savladali su Jutu - 89:69. Najbolji kod Spursa bili su Tijago Spliter sa 14 poena i Deni Grin sa 13 pogodaka i šest skokova.

Kod Jute, koja je u prvom poluvremenu ubacila samo 27 poena, istakao se Rudi Gobert sa 13 poena i čak 18 skokova.