Kadeti BiH "zeleni" za Italiju

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine u košarci upisala je drugi uzastopni poraz na turniru u turskoj Koniji i nije uspjela da osigura plasman u polufinale. Bolji od "mladih zmajeva" bili su vršnjaci iz Italije rezultatom 77:67.

"Zmajići" koje s klupe predvodi trener Emir Halimić dobro su se držali protiv "azura" u prvom poluvremenu (34:32), ali su zbog neiskustva poklekli u nastavku utakmice.

Ovo je bio drugi poraz BiH u Turskoj, nakon što je izgubila od selekcije domaćina poslije produžetka i prokockala plasman među četiri najbolja tima na turniru.

Ipak, pokazali su s tri uvodne pobjede protiv Njemačke, Srbije i Kine da predstavljaju budućnost bosanskohercegovačke košarke.

Kao i na gotovo svim utakmicama "zmajića" u Koniji, najbolji je bio Njegoš Sikiraš sa 16 poena i pet skokova, po tri koša manje postigli su Džanan Musa i Sani Čampara, dok je prvo ime susreta bio Italijan Lorenco de Zardo sa 25 pogodaka.