KUP: Široki preko Sparsa u finale

U potpuno izjednačenoj utakmici Sparsa i Širokog Brijega na kraju slavili Širokobriježani 66:63 i izborili plasman u finale Kupa BiH u kojem će igrati protiv Igokee.

KUP: Široki preko Sparsa u finale Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Široki će braniti trofej pobjednika Kupa BiH zahvaljujući tijesnoj pobjedi nad Sparsima u praktično derbiju polufinala.

Poslije uzbudljivih i izjednačenih 40 minuta branilac trofeja je slavio 66:63 (19:18, 12:16, 20:12, 15:17).

Domaćin turnira, ekipa Sparsa početkom prve četvrtine došla je do pet poena prednosti (16:11, 18:13), ali je Široki uzvratio mini-serijom 6:0 i poveo 19:18, poslije trojke Naletilića, a time je završena i prva dionica.

U drugoj četvrtini Široki je imao „plus pet“, ali se na pauzu između dva poluvremena otišlo priv vođstvu Sparsa 34:31.

Gostima je međutim pripala treća dionica, kao i početak posljenje, u kojoj su imali i sedam poena prednosti, ali se na kraju ušlo u neizvjesnu završnicu, a Nikolić je 35 sekundi prije kraja pogodio trojku za 63:63 i potpunu dramu.

Katić je potom pogodio za 65:63, da bi Bulić napravio faul u napadu i Sparsi su praktično propustili priliku da pobijede ili bar izbore produžetke.

Bilinovac je pogodio jedno bacanje za 66:63, ali nije više bilo vremena za Sparse da naprave preokret.

Široki će u finalu igrati protiv Igokee koja je bila bolja od Zrinjskog.