Još se igra: Zadar ispustio Cedevitu!

U dramatičnoj 24. kola, domaćin je u poslednji minut ušao s prednošću od dva poena, ali...

Zadar je "imao" Cedevitu, ali nije umeo da dovrši posao.

U dramatičnoj utakmici 24. kola ABA lige, gost je u Dvorani "Krešimir Ćosić" postigao sedam poena u poslednjem minutu i zaostatak od dva pretvorio u jako važnu pobedu u jeku trke sa Partizanom za treće mesto pred plej-of.

Zadar - Cedevita 70:74 (19:13, 16:21, 21:19, 14:21).

Košem Ramljaka, Zadrani su poveli 69:67 i potom uspeli da pogode samo jedno slobodno bacanje, a prime sedam poena za 50 sekundi igre, uz dva iskorišćena tajm-auta na obe strane.

Posle minute odmora, Ukić je asistirao Prilepiću kojeg je pritom faulirao Sobin, pa je ubačenim slobodnim bacanjem doveo Cedevitu u vođstvo od 69:70, da bi u narednom napadu Šanga blokirao Babić, ničiju loptu uspeo da osvoji Ramljak i odmah je izgubi, što su kontrom kaznili kradljivac Bilan i poenter Ukić - 69:72, i novi tajm-aut posle kojeg je Florens ubacio samo jedno slobodno bacanje, a Prilepić na drugoj strani oba za 70:74, pa tako ni očajnički pokušaj Bošnjaka za tri poena ne bi ništa promenio i da je lopta ušla u koš.

Zadar je veći deo utakmice imao prednost, poput one od 65:60 polovinom poslednje deonice.

Posle ove pobede, stanje u vrhu tabele izgleda ovako: Crvena zvezda 22-2, Budućnost 18-6, Partizan 16-7, Cedevita 16-8.

Partizan u ponedeljak uveče gostuje Mega Leksu i tek tada će biti kompletirana tabela posle 24. kola, nakon čega crno-beli igraju sa Zadrom kod kuće i ekipom Budućnosti u gostima, dok Cedevita dočekuje Budućnost i ide Solnoku.