Partizanovih 22:2 za pobedu u Nišu

Šampion posle "plus dva" na poluvremenu dozvolio Konstantinu da povede sa pet poena razlike, a onda je krenuo crno-beli talas... Milutinov nezadrživ.

Partizanovih 22:2 za pobedu u Nišu Izvor: MN PRESS

Odbrana titule prvaka Srbije za Partizan je počela pobedom na gostovanju u Nišu.

Spremni i motivisani Konstantin u prvih 20 minuta je bio potpuno ravnopravan takmac (36:38), potom je i ozbiljno zapretio (45:40), ali su se Milutinov, Akojon i ostali pobrinuli da poslednja četvrtina prođe bez neizvesnosti - 74:87 (18:16, 18:22, 11:18, 27:31).

Nikola Milutinov (indeks korisnosti 36) u 24. minutu je zajedno sa Milenkom Tepićem pokrenuo seriju od čak 22:2, u okviru koje je - između ostalog - udario čak četiri blokade igračima Konstantina.

Tepić je "vezao" pet poena za izjednačenje na 45:45, Mačvan ubacio trojku za 45:51, a kada je Tasić posle šest minuta konačno postigao koš za Konstantin (47:52), crno-beli su ubacili još 10 poena bez odgovora domaćih.

Posle preokreta na 47:62, pitanje pobednika bilo je odlučeno.

Razigrani Džoš Akojon, koji do pred kraj treće četvrtine nikako nije mogao da poentira, svojim karakterističnim "rafalom" je povećao vođstvo na maksimalnih "plus 17" (52:69, 55:72).

KONSTANTIN: Veličković 6, Despotović 6 (5sk), Đorđević, Barać 6 (5sk), Vitković 5, Stojačić 12 (3sk, 6as), Ostojić 4, Tasić 17, Savić, Obrenović 10, Vučićević, Gudžić 8.

PARTIZAN: Akojon 11, Pavlović 7, Tepić 8, Murić 3, Marinković 2, Dalo 3, Milutinov 17 (10sk, 4as, 5blk), Milosavljević 16, Mačvan 13 (13sk), Đumić 2, Andrić 5, Milutinović (nije igrao).

Domaćin je u četvrtom minutu vodio čak sa 10:2, a crno-beli su prvi put došli do prednosti preko Milutinova u devetom minutu - 15:16.

Od tog trenutka su se ekipe konstantno smenjivale u vođstvu, ne većem od pet poena, da bi Partizan nakon 36:33 za Konstantin preokrenuo mini-serijom od 0:5. Milosavljević je pogodio za dva poena, a Murić trojku, dok Nišlije iz četiri poseda nijednom nisu probacile loptu kroz obruč.

Partizan je na poluvremenu u većini statističkih kategorija bio za nijansu bolji, osim što je izgubio pet lopti više i izveo manje slobodnih bacanja. Dovoljno da Konstantin zapreti iznenađenjem...

Razlika u izgubljenim loptama ostala je aktuelna do kraja utakmice (8:13), domaćin je uspeo da nadmaši crno-bele u ofanzivnom skoku (10:8), a zanimljivo je da su i jedni i drugi šutirali trojke po 11/29.