Cedevita preživela!

Hrvatski tim na svom parketu deklasirao Budućnost i produžio polufinalnu plej-of seriju ABA lige na bar još jedan dan.

Cedevita - Budućnost 85:57 (15:29, 26:12, 17:4, 27:12)!

Tim Jasmina Repeše je posle uzastopnih poraza u Podgorici očajno počeo treću utakmicu polufinala, ali je već krajem poluvremena prešao u vođstvo i onda rešio pitanje pobednika zadržavši Podgoričane bez koša iz igre tokom čitave treće četvrtine.

Cedevita je tako smanjila na 1:2 i mora da slavi i u nedelju od 19.00, kako bi se vratila u glavni grad Crne Gore na "majstoricu".

Budućnost je u šestom minutu stekla 12 poena prednosti (6:18), početkom druge četvrtine vodila 18:31, da bi Cedevita dobila ostatak utakmice sa neverovatnih 39 poena razlike!

Marko Tomas i Nemanja Gordić postigli su po 14, a Stanko Barać 12 poena, dok Budućnost nije imala igrača sa dvocifrenim učinkom.

Domaćin je dominirao u skoku, ubacio 58 odsto šuteva za dva poena i generalno lako slomio otpor Kuka, Rejnoldsa i ekipe.

Atmosfera u dvorani, tenzije na parketu - neuporedive sa onim što gledamo u sudarima beogradskih "večitih" rivala, iako je ulog isti: finale regionalnog takmičenja i plasman u Evroligu.