Loš start NBA šampiona

Klipersi nadigrali San Antonio, a domaći teren "zaštitili" su još Klivlend, Atlanta i Memfis.

Branioci titule, San Antonio Spursi, ubedljivo su poraženi u prvoj utakmici serije protiv Los Anđeles Klipersa u Stejpls centru - 107:92.

Domaćin je sredinom treće četvrtine vodio 59:54, a pet minuta kasnije 79:61, nakon čega je San Antonio samo jednom, na kratko, smanjio razliku ispod 10 poena.

"Njihova odbrana bila je bolja od našeg napada. Njihova agresivnost i atletski kvalitet su nas dosta poremetili", rekao je Greg Popović, trener Spursa.

Kris Pol bio je igrač utakmice sa 32 poena, sedam skokova i šest asistencija, a pratio ga je Blejk Grifin sa 26. Kavaj Lenard predvodio je goste sa 18 poena.

"Oni su i dalje šampioni i biće to svake naredne večeri. Verujemo u sebe, ali moramo da ostanemo skromni i svesni protiv koga igramo", naglasio je strateg Klipersa Dok Rivers.

Drugi meč, takođe u Los Anđelesu, igra se tek u noći između srede i četvrtka.

Memfis je na svom parketu pobedio Portland rezultatom 100:86 (Beno Udrih 20p, 7sk, 7as, Mark Gasol 15p, 11sk, 7as, 3blk - Oldridž 32p, 14sk, 4blk), tako da su na Zapadu sva četiri domaćina povela 1:0.

Jedini "brejk" na Istoku napravio je Vašington protiv Toronta, još u subotu uveče, a Klivlend protiv Bostona (113:100; Irving 30p) i Atlanta nešto teže protiv Bruklina (99:92; Korver 21p, 7sk, trojke 5/11) uspešno su startovali dan kasnije.

U noći između ponedeljka i utorka sastaće se Čikago - Milvoki (trenutno 1:0) i Golden Stejt - Nju Orleans (1:0).