Real u Madridu!

"Kraljevski klub" pobedio Anadolu Efes u Istanbulu i izborio nastup na Fajnal foru Evrolige u Madridu.

Anadolu Efes nije imao snage da izbori "majstoricu" u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Real Madrida.

Najtrofejniji klub Evrope boriće se pred svojim navijačima za deveti kontinentalni trofej, s obzriom da je u četvrtom meču pobedio turski klub u Istanbulu i rezultatom 3:1 u seriji obezbedio učešće na Fajnal foru.

Anadolu Efes - Real Madrid 63:76 (21:18, 18:15, 10:18, 14:25)!

Pored Reala nastup na završnom turniru obezbedili su Fenerbahče i CSKA iz Moskve, dok će Olimpijakos večeras imati prvu meč loptu protiv Barselone.

Protivnik Madriđanima u polufinalu biće ekipa Željka Obradovića, Fenerbahče, koja je jedina sa maksimalnih 3:0 protiv aktuelnog šampiona Makabija stigla do plasmana među četiri najbolja kluba na Starom kontinentu.

Uprkos još jednoj odličnoj partiji Nenada Krstića (16 poena, 5-6 za dva 6-6 slobodna bacanja), ekipa Dušana Ivkovića nije imala snage da ponovi rezultat od pre dve večeri i da šansu za plasman na F4 potraži u petoj utakmici u Madridu.

Ubedljivih 13 poena prednosti za Pabla Lasa i njegove pulene ne govori mnogo o utakmici.

Real je razliku napravio u poslednjih nekoliko minuta, kada su košarkaši Efesa brzopleto i bez mnogo rezona završavali napade kako bi uhvatili priključak.

Turci su odlično otvorili meč i celo prvo poluvreme imali prednost, a ona je nakon 20 minuta iznosila šest poena (39:33). Španski reprezentativni kvartet, Fernandez, Rejes, Rodrigez i Ljulj, preuzeo je kontrolu nad utakmicom u drugom poluvremenu što je bilo sasvim dovoljno da Real preokrene i na kraju, ipak, uđe u miran finiš, što nije bio slučaj na prethodna dva meča.

Upravo je Fernandez bio najefikasniji igrač utakmice sa 17 poena, tri manje dao je Serhio Ljulj, a 12 Rodrigez.

Pored Krstića, jedini sa dvocifrenim učinikom u ekipi Efesa bio Met Džening sa 10.