Kadeti BiH osigurali drugi krug Eurobasketa!

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je upisala i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Litvaniji i osigurala plasman u narednu rundu takmičenja. "Zmajići" su u petak savladali Italiju rezultatom 77:66.

Nakon pobjede nad vršnjacima iz Srbije, BiH je igrala sa Italijom i ostvarila drugi trijumf u litvanskom Kaunasu.

Već od samog početka meča se vidjelo da su košarkaši BiH mnogo kvalitetniji od "azurina", pa je prednost već nakon prve četvrtine iznosila plus devet (25:14).

U drugom periodu izabranici Josipa Pandže su naprosto "zgromili" vršnjake iz Italije, dobivši četvrtinu sa 25:5, pa se na odmor otišlo sa ubjedljivih +31 u korist BiH (50:19).

Trojka Adija Alikadića sa centra terena je Italijanima vjerovatno zadala ključni udarac, a u posljednji kvartal, "zmajići" su ušli sa 26 razlike (66:40).

Posljednji period pripao je Italijanima, koji su velikom serijom uspjeli da smanje i na kraju izbore častan poraz.

Džanan Musa je opet predvodio BiH sa 23 poena, 19 skokova i sedam asistencija, dok su Njegoš Sikiraš i Sani Čampara ubacili po 13 koševa. Solidan doprinos drugom trijumfu dao je i Lazar Mutić sa 10 pogodaka i šest uhvaćenih lopti.

U italijanskom taboru, najbolju partiju pružio je Giljermo Karuso, koji je ostvario dabl-dabl učinak od 16 poena i 13 skokova.

U posljednjem kolu Grupe C, zmajići će u subotu igrati protiv Finske.