Gist i Raduljica za dobar start

Tim Aleksandra Đorđevića počeo domaće prvenstvo pobedom nad Arisom u Solunu.

Ekipa Arisa na svom parketu je pružila jak otpor Panatinaikosu, ali je u meču prvog kola grčke lige ipak slavio favorit - 70:76 (24:18, 15:17, 12:19, 19:22).

"Ratnici" su u prvoj četvrtini vodili sa 11 poena razlike i potom bili ravnopravan takmac do 34. minuta i rezultata 59:59.

Tada su na scenu stupili Džejms Gist i Miroslav Raduljica. Do kraja su ubacili svih 17 poena Panatinaikosa (11+6), što je uz dobru timsku odbranu donelo mirnu završnicu utakmice.

Raduljica je ukupno imao 14 poena (šut iz igre 6/6, slobodna bacanja 2/2) za 19 minuta, a Ognjen Kuzmić tri za 17 minuta, uz šest skokova. Saša Pavlović dao je četiri poena za 15 minuta, uz četiri izgubljene, ali i tri ukradene lopte.

Minutaža Nika Kalatesa (34) i Dimitrisa Dijamantidisa (30) nagoveštava da će domaći asovi ipak biti osnovne poluge u sastavu koji je selektirao novi trener Aleksandar Đorđević.

Panatinaikos se pre početka prvenstva plasirao u polufinale Kupa, pobedivši Olimpijakos (na slici) 70:64 u Dvorani mira i prijateljstva, dok na premijeri Evrolige u četvrtak popodne gostuje Lokomotivi Kubanj.