MZT odneo bodove iz Nikšića

U 6. Kolu ABA lige košarkaši Sutjeske poraženi u Nikšiću od MZT-a,.

MZT Skoplje slavio je u Crnoj Gori.

Tim Aleša Pipana naneo je Sutjesci drugi uzastopni poraz, slomivši otpor domaćina u drugoj četvrtini. Makedonski tim predvodio je srpski krilni centar, Danilo Mijatović.

Sutjeska – MZT  68:77 (21:21, 11:18, 19:17, 17:21)

SUTJESKA: Pavličević 9, Đurović, Kruščić 2, Kovač, Ćalasan 10, Mugoša 2, Albijanić 7, Spasojević 16, Čvorović, Žižić, Pavić 4, Vranješ 6, Šalić 10.

MZT: Ljubičić 10, Mekić, Markoski 3, Vasilijević, Mladenovski 3, Drenovac 9, Bunić 4, Stojanovski 15, Mijatović 18, Luković 10.

Izveštaj po četvrtinama naših kolega sa portala mondo.me:

PRVA ČETVRTINA (21:21)

Do sredine prve četvrtine gosti su imali bolji ritam, vodili u 5.minutu 7:13, al je bolji finiš imala Sutjeska koja u završnici stiže i do prvog vođstva. Nikšićani, ipak, nisu dočekali drugi kvartal u vođstvu jer je Luković pogodio trojku.

DRUGA ČETVRTINA (11:18)

U drugoj četvrtini igralo se u ritmu koš za koš do 18. minuta kada se makedonski sastav serijom 0-6 odlijepio na 29:35. Višak od sedam poena MZT je sačuvao do poluvremena.

TREĆA ČETVRTINA

Kako su zatvorili drugu gosti su tako otvorili drugu četvrtinu i serijom 5-0 stigli prvi put do dvocifrene prednosti (34:44). Nikšićani su odmahuzvratili serijom 9-0 i u 25. minutu prišli na pola koša zaostatka (43:44). Do kraja kvartala MZT je, ipak, uspio da sačuva vođstvo i uposlednju četvrtinu ulazi sa viškom od 5 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA

Sličan tok imala je i poslednja četvrtina ukojoj je Sutjeska nesupješno jurila zaostatak do poslednjeg minuta. Serijom 5-0 Nikšićani su u 34. minutu uspjeli da priđu na koš minusa(56:58), ali preko toga nisu mogli.

Zadar - Tajfun 73:67

TABELA: Budućnost 5-1, Zvezda 4-2, Olimpija 4-2, Cedevita 4-2, MZT 3-3, Metalac 3-3, Igokea 3-2, Mega Leks 3-2, Partizan 2-4, Sutjeska 2-4, Zadar 2-4, Cibona 2-4, Tajfun 2-4, Krka 2-4.