SENZACIJA: Fener razbijen u Strazburu!

Slobodno može da se iskoristi reč "senzacija", jer kako drugačije opisati poraz skupocenog tima iz Istanbula od čak 21 poena razlike!?

Posle dva kola svi timovi Grupe A Evrolige, u kojoj je i Crvena zvezda Telekom, imaju po pobedu i poraz!

Malo ko je to očekivao uoči poslednje utakmice 2. kola, ali košarkaši Strazbura napravili su ogromno iznenađenje ubedljivom pobedom protiv Fenerbahčea - 91:70!

Briljirao je Kajl Vims, koji je ubacio 22 poena uz šut za tri 4/5! Svih 10 igrača domaćeg tima koji su se našli na parketu uspeli su da se upišu u strelce, dok gosti nisu uspeli da nađu nekoga ko bi ih "vodio".

Bogdan Bogdanović je bio najefikasniji u ekipi Željka Obradovića, ali sa svega 12 poena. Pero Antić je ubacio 11, Jan Veseli 10, a Nikola Kalinić samo 5, za 29 i po minuta u igri.

Fener je imao prednost posle prve četvrtine (24:21), međutim, već u drugoj su Francuzi preuzeli vođstvo i na veliki odmor otišli sa "plus osam" (49:41). Sredinom treće četvrtine Strazubr je prvi put došao do dvocifrene prednosti (58:48), ali se gosti nisu predavali i uspeli su da smanje na četiri razlike (60:56).

Neizvesnost, ipak, nije potrajala, pošto je domaćin na pet minuta do kraja pobegao na ogromnih +17 (75:58). Bio je to znak da je pitanje pobednika rešeno...

Uskoro opširnije...

GRUPA A

Strazbur – Fenerbahče 91:70

Bajern Minhen – Himki 69:60

Real Madrid – Crvena zveda 98:71

TABELA: Crvena zvezda 1-1, Fenerbahče 1-1, Bajern 1-1, Himki 1-1, Real Madrid 1-1, Strazbur 1-1.

GRUPA B

Laboral Kuća – Olimpijakos 96:89, posle produžetka

Anadolu Efes – Armani Džins 89:73

Cedevita – Limož 80:84

TABELA: Efes 2-0, Olimpijakos 1-1, Armani 1-1, Limož 1-1, Laboral Kuća 1-1, Cedevita 0-2.

GRUPA C

Žalgiris – Lokomotiva 74:76

Barselona – Zjelona Gora (21.00)

Panatinaikos – Karšijaka 85:73

TABELA: Lokomotiva 2-0, Žalgiris 1-1, PAO 1-1, Karšijaka 1-1, Barselona 0-1, Zjelona Gora 0-1.

GRUPA D

Bamberg – Darušafaka 86:76

Dinamo Sasari – CSKA Moskva 78:107

Makabi Tel Aviv – Unikaha Malaga 82:93

TABELA: Unikaha 2-0, CSKA 2-0, Darušafaka 1-1, Bamberg 1-1, Dinamo Sasari 0-2, Makabi Tel Aviv 0-2.