Budućnost opet sigurna u Sloveniji

Lider rutinski otpisao i Olimpiju, predvođen triom Džozef, Subotić, Suad Šehović.

Ekipa Budućnosti (skor 6-1) i posle sedmog kola će biti usamljena na čelu tabele ABA lige!

Podgoričani su jedini poraz doživeli još u drugom kolu, od Crvene zvezde, a potom nanizali pet pobeda - tri kod kuće i dve u gostima, preciznije u Sloveniji, nad Tajfunom 61:80 i ove subote nad Olimpijom.

Olimpija - Budućnost 63:67 (20:15, 14:27, 13:12, 16:13)

Konačan rezultat može da zavara, jer neizvesnosti u dvorani Stožice nije bilo.

"Zmajčeki" (skor 4-3) jesu dobili prvu četvrtinu, ali je Budućnost već u 16. minutu imala solidnu prednost (24:31), koja je sredinom treće deonice otišla na rekordnih "plus 14" - 36:50.

Konačnih četiri razlike ujedno su najviše što je Olimpija uspela da uradi u želji da preokrene rezultat i nakon Zvezdinog, pre šest dana u Pioniru, uzme još jedan vredan "skalp".

Najbolji strelci u pobedničkom timu bili su Devo Džozef sa 15 poena, odnosno Bojan Subotić i Suad Šehović sa po 13. Na drugoj strani, Miha Lapornik 15, Sava Lešić 13 poena, uz čak 17 skokova.