Žalgiris prošao "pakao" Izmira

"Brejk" prvaka Litvanije pred 5.000 temperamentnih Turaka...

Čvrsta odbrana, kakvu su Litvanci odigrali u polufinalu Eurobasketa protiv Srbije, bila je najveća snaga ekipe Žalgirisa na gostovanju u Izmiru.

Zeleno-beli su u poslednja četiri minuta dozvolili Karšijaki da postigne samo dva poena i slavili rezultatom 66:68 (15:23, 18:15, 19:20, 14:10).

Pobedu koja bi na kraju mogla da napravi razliku u borbi za plasman u Top 16 Evrolige, osigurali su kada je Džastin Karter uz zvuk sirene zaokružio svoje loše veče u šutu za tri poena (0/5).

Žalgiris se većim delom utakmice nalazio u vođstvu, najviše sa 11 poena razlike (17:28), ali je senzacionalni prvak Turske za sezonu 2014/15 preokrenuo na 64:61, serijom od 12:3 u prvih šest minuta četvrte četvrtine.

Nezgodan pad Džoša Kartera posle efektne blokade poremetio je tim Ufuka Saridže, što je prvak Litvanije iskoristio, uzvrativši naletom od 6:0, uz Jankunasovih 4/6 sa linije slobodnih bacanja i asistencijom odličnog krilnog centra Seibutisu - 64:67.

Karšijaka je u poslednjem minutu promašila čak četiri šuta van linije 6,75 metara i tako nije uspela da se nadoveže na podvig iz prvog kola, kada je debitant u Evroligi iznenadio Barselonu.

KARŠIJAKA: Gebrijel 17 (6sk), Džastin Karter 12 (11sk), Reglend 8 (8as)...

ŽALGIRIS: Jankunas 16 (10sk, 3as), Motum 13 (7sk), Vujukas 11...

Grupa C

Karšijaka - Žalgiris 66:68

Barselona - Panatinaikos 21.00

u petak:

Stelmet - Lokomotiva Kubanj 20.00

TABELA: Lokomotiva 2-0, Žalgiris 2-1, PAO 1-1, Barselona 1-1, Karšijaka 1-2, Stelmet 0-2.