Kad je teško, Spanulis i Printezis!

Milano se dobro držao protiv grčkog predstavnika, ali kada je bilo povuci-potegni, odgovornost su preuzeli lideri Spaunilis i Printezis.

Evroliga: Armani-Olimpijakos Izvor: MN PRESS

Najuzbudljivija utakmica 3. kola odigrana je u Milanu!

Domaći Armani ipak nije mogao da "izađe na kraj" sa sposobnostima koje imaju Jorgos Printezis i Vasilis Spanulis, posebno kada su poslednji minuti utakmice u pitanju, pa su poraženi drugi put ove sezone.

66:71 (23:20, 14:19, 17:13, 12:19)

Odličan otpor pružio je Armani protiv Olimpijakosa, a u poslednju četvrtinu su ušli i sa prednošću od dva poena, međutim, utakmica se igra svih 40.

To su dobro znali Jorgos Printezis i Vasilis Spanulis koji su prosto "podivljalji" u finišu meča i u poslednja četiri minuta ubacili većinu poena Olimpijakosa, dok sa druge strane domaći igrači nisu imali odgovor na to, pa su u poslednjoj četvrtini ubacili samo 12 poena.

U Milanu je ulogu lidera preuzeo Alesandro Đentile koji je bio najefikasniji akter utakmice sa 24 poena, ali je punio i ostale "kolone" - upisao je i 4 skoka i 7 asistencija, ali nije mogao sve sam. Njemu su pomogli još i Krunoslav Simon sa 11 poena i Milan Mačvan sa 9, dok je Čarls Dženkins upisao 8.

Kada je ekipa Olimpijakosa u pitanju kod njih su dominirala tri igrača - Printezis, Spanulis i snažni Patrik Jang.

Poslednji je bio najefikasniji sa 18 poena, i ukupnim indeksom 24, dok je Printezis dodao 16, a "Vasa" 14. Bivši košarkaš Partizana Nikola Milutinov nije nastupio na ovom meču.

Olimpijakos se ovom pobedom izjednačio u skoru sa Efesom i Laboralom (2-1), dok Armani ima isti učinak kao Limož i Cedevita (1-2).