Bjeeeeeeeelica!

Reprezentativac Srbije na duelu protiv Čikaga upisao rekord karijere u NBA ligi

Nemanja Bjelica je protiv Čikago Bulsa u noći između subote i nedelje dobio veliku minutažu i iskoristio je tu priliku na najbolji način.

Reprezentativac Srbije je u pobedi Minesote u Čikagu posle produžetka (102:93) zabeležio rekord u NBA ligi i prvi "dabl-dabl" učinak.

Bjelica je postigao 17 poena, upisao je 11 skokova, pet asistencija, ukradenu loptu i blokadu.

On je ostvario perfektan skor u šutu za dva poena (3-3),Postigao je dve trojke iz šest pokušaja, dok je sa linije za slobodna bacanja ostvario učinak 5-6.

Bjelica

U ekipi Minesote, koja sada ima tri pobede i dva poraza, istakao se Endru Vigins sa 31 poenom, dok je Čikago (skor 4-3) predvodio Pau Gasol sa 21 poenom i 14 skokova.

San Antonio je slavio pred domaćom publikom na meču protiv Šarlota (114:94), na kojem je priliku da zaigra dobio i Boban Marjanović. Srpski centar je na parketu proveo tri minuta i 48 sekundi i za to vreme postigao je dva poena i ostvario jedan defanzivni skok.

Spurse je predvodio Kavi Leonard sa 23 poena, dok je se kod Šarlota istakao Kemba Voker sa 27 pogodaka.

Aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi i dalje ne znaju za poraz u šampionatu, jer su savladali i Sakramento (103:94). Do sedme uzastopne pobede ponovo ih je vodio sjajni Stefon Kari sa 24 poena, dok je Klej Tompson dodao 18, a Andre Igoudala 14 pogodaka, uz šest skokova i četiri asistencije.

U Sakramentu najbolji su bili Rudi Gaj i Marko Belineli sa po 22 poena.

Hjuston je trijumfovao u Los Anđelesu protiv domaćih Kklipersa rezultatom 109:105, a do pobede ih je gotovo sam predvodio Džejms Harden. On je upisao 46 poena za nepunih 40 minuta u igri.

Osim popularne "Brade" istakao se i Dvajt Hauard koji je zabeležio 20 poena i 20 skokova.

Kod Klipersa najefikasniji je bio Blejk Grifin sa 35 poena i 11 uhvaćenih lopti.