Evroligaš zaustavio Megu

Tačku na seriju beogradskog kluba od pet pobeda u ABA ligi stavila je Cedevita na svom parketu.

Ekipa Mega Leksa po tradiciji pruža jak otpor Cedeviti, pogotovo u Zagrebu, gde je u prethodne dve sezone doživela jedan "tesan" poraz, a jednom, februara ove godine, slavila posle produžetka.

Opet je meč mogao da se završi "i ovako i onako", ali je domaćin promenom odbrane u četvrtoj četvrtini zbunio učenike Dejana Milojevića i na kraju pobedio rezultatom koji ne pokazuje koliko je meč 9. kola ABA lige u Domu sportova bio neizvestan.

Cedevita - Mega Leks 78:68 (21:17, 16:15, 13:21, 28:15)!

Presudila je serija Cedevite od 11:0, od 33. do 38. minuta, zaključno sa "flouterom" Luke Babića, kojim su Zagrepčani poveli 68:63.

Prethodno je Mega imala period odlične igre, kada je sa 46:40 za domaćina preokrenula na 50:53 na kraju treće četvrtine. Potom je koševima Timotea Luvavua, Nikole Ivanovića i Nikole Jankovića otišla na "plus šest" (52:58, 55:61, 57:63), a onda - stala.

Dva promašena bacanja Jankovića pri rezultatu 68:65 i onda trojka Babića za 71:65 u 39. minutu bili su momenti posle kojih više nije bilo realno sanjati o podvigu.

Iskusni tim Cedevite uspeo je da prevaziđe i povredu skočnog zgloba Nemanje Gordića, zbog koje je ovaj pre vremena završio utakmicu.

Zagrepčani su produžili niz pobeda u ABA ligi i Evroligi na četiri utakmice (Efes, Tajfun, Armani, Mega), dok je Milojevićeva četa poražena u regionalnom takmičenju posle pet kola.

Zeleno-roze tim prethodno je izgubio 7. oktobra, od Budućnosti u Podgorici, a potom "nanizao" MZT, Zadar, Igokeu, Tajfun i Sutjesku.

CEDEVITA: Babić 18 (8sk, 5as), Pulen 17 (6as), Arapović 15 (6sk), Vajt 11 (5sk, 4as), Bilan 8 (11sk, 4as, 6izg), Pilepić 5, Žganec 4.

MEGA: Luvavu 20 (5sk, 3as), Samardžiski 10 (7sk), Janković 10 (4sk, 3as), Ivanović 9, Nikolić 8, A. Aranitović 6, Jaramaz 5 (4as).

Metalac - Zadar 71:67

TABELA: Budućnost 7-2, Zvezda 6-2, Cedevita 6-3, Mega 6-3, Krka 5-4, MZT 4-4, Olimpija 4-5, Igokea 4-5, Cibona 4-5, Zadar 4-5, Metalac 4-5, Partizan 3-6, Tajfun 3-6, Sutjeska 2-7.