Bobijevih pet minuta

Boban Marjanović na meču protiv Finiksa proveo na parketu najviše vremena od dolaska u San Antonio

Trener San Antonija Greg Popovič omogućio je Bobanu Marjanoviću na meču protiv Finiksa najveći broj minuta u igri od dolaska u NBA.

Bobi je u pobedi svog tima (98:84) na parketu proveo tačno 4:55 minuta i za to vreme upisao je dva poena (šut iz igre 1-1, za linije slobodnih bacanja 0-2), uz po skok, izgubljenu loptu i blokadu.

Jedini pogodak srpski gorostas zabeležio je nakon što mu je Manu Đinobili sjajno asistirao. Iako su mnogi očekivali da će Bobi malo atraktivnije završiti napad i zakucati, on je samo položio loptu u koš.

Manu i Bobi

Marjanoviću je to bio sedmi meč za Spurse u karijeri, a prethodno je najviše vremena proveo u igri protiv Bruklina, u prvoj utakmici sezone (4:37 minuta).

San Antonio je protiv Finiksa upisao 11. trijumf ove sezone, a do njega su ga predvodili Kavi Lenard sa 24 poena i 13 skokova i Toni Parker, koji je zabeležio 20 poena uz osam asistencija.

Kod Finiksa najbolji je bio Markif Moris sa 28 pogodaka, osam skokova i četiri asistencije.

Za razliku od Marjanovića, povređeni Nemanja Bjelica nije nastupao za Minesotu, koja je pobedila Filadelfiju (100:95), nanevši joj ukupno 15. poraz ove sezone.

Siksersi su jedini tim koji još nije ostvario pobedu u NBA ligi.

U ekipi Minesote istakao se Endrju Vigins sa 32 poena, dok je kod File Džahlil Okafor završio meč sa učinkom od 25 poena i 12 skokova.